#Keşfet, Dünya

Vize Derdi Olmadan Seyahat Edebiliceğiniz 13 Şehir

O çok istediğiniz tatilin zamanı geldi. Üstelik vizesiz. İşte size vizesiz gidilebilecek 13 şehir!Her şey bir anda gelişti. Bir grup arkadaş, oturmuş tatil planları yaparken o, çok uygun yurt dışı turu ile karşılaştınız. Üstelik hepinizin de pasaportu var. Bir anda içinizden biri “Ama benim vizem yok!” diye bağırdı. Siz olayın kahramanı olarak, sakin ve havalı bir ifadeyle “Bu tur vizesiz şekerim!” diyerek günü kurtardınız. Bu senaryo elbette çok güzel ama siz kendi senaryonuzu yazmak istemez misiniz? İşte size kişisel seyahat asistanınız bavulog.com’dan vizesiz gidilecek 10 destinasyon!

1. Üsküp

1913 yılına kadar Osmanlı hakimiyetinde kalan günümüzde ise Makedonlarca Skopje adı verilen köşe bucak Osmanlı kokan benzersiz bir mimariye Üsküp, vizesiz seyahat tutkunlarının da önde gelen tercihlerinden biri. Popüler türkülerimizden biri olan Vardar Ovası’na da ev sahipliği yapan

2. Saraybosna

1878’e kadar Osmanlı egemenliğinde kalmış, tarihimizin ve kültürümüzün bir çok örneğini bulabileceğiniz, günümüzde ise Bosna-Hersek’e başkentlik yapan Saraybosna’yı vizesiz turlarımızla keşfedin!

3. Budva

Karadağ’ın en güzel sahil kentlerinden biri olan Budva’da Adriyatik’in maviliklerinde kaybolabilir, bölgeye özel yerel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Balkanların en önemli destinasyonlarından biri olan Budva otellerini bavul.com’da bulabilirsiniz.

4. Moskova

Kente adım attığınız anda sizi büyüleyen mimari ve sanatsal bütünlük geziniz süresince de devam edecek. Kremlin Sarayı, Kızıl Meydan ve Bolşoy Tiyatrosu, tarih ile sanatın buluştuğu bu şehirde gezi duraklarınızdan sadece birkaçı olarak göze çarpıyor. O halde Moskova uçak bileti almanın tam zamanı!

5. Maldivler

Balayı denildiğinde ilk akla gelen destinasyonlardan biri olan Maldivler de vizesiz destinasyonlardan biri. Size özel bungalovunuzdan masmavi suları seyredebilir, güneşin ve eşsiz denizin tadını çıkarabilirsiniz.

6. Brezilya

Bize bu kadar uzak bir lokasyonda olmasına rağmen vizesiz olması ne kadar da hoş değil mi? Corcovado Tepesi’nde yer alan ve dünyanın yeni yedi harikasından biri kabul edilen Kurtarıcı İsa Heykeli’ni görebilir ve eğer şanlıysanız Rio Karnavalı’na katılabilirsiniz.

7. Ürdün

Akabe’den Amman’a uzanan rüya gibi bir yolculuk için Ürdün doğru seçim. Yer aldığı eşsiz coğrafyada Ölü Deniz, Nebo Dağı ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Petra Şehri gibi güzellikleri barındıran ülkede, doğanın ve tarihin tadına doyamayacaksınız.

8. St. Petersburg

Dünya edebiyatının en zengin örneklerinin çıktığı bu kent, adeta romanlardan fırlayıp karşınıza çıkan karakterlerle süslenmiş gibi. Müzeleriyle dikkat çeken şehirde Dostoyevski, Puşkin, Anna Achmatova, Rimsky Karsakov gibi isimlerin müze haline getirilmiş evlerini ziyaret edebilir, şehrin kalbinin attığı Nevsky Caddesi’nde zaman geçirebilirsiniz.

9. Güney Afrika

Oldukça büyük bir yüzölçümüne sahip ülkede başta Johannesburg, Sun City ve Cape Town gibi büyük şehirleri keşfetmek isteseniz dahi uzunca bir zaman dilimi ayırmanız gerekiyor. Gold Reef City, Pilansberg Milli Parkı, Masa Dağı gibi ilgi noktaları geziniz süresince mutlaka görmeniz gereken yerler olarak sıralanabilir.

10. Lübnan

Orta Doğu’nun en özel tatil rotalarından biri olan Lübnan, özellikle son yıllarda popüler bir destinasyon haline gelen Beyrut ile dikkat çekiyor. Vizesiz destinasyonlar içerisinde en çok tercih edilenlerden biri olan Beyrut turu ile Al Omari Camii, Güvercin Kayalıkları, Hamra Caddesi görülecek yerler arasında…

11. Bangkok

İşte size muhteşem bir balayı önerisi. Üstelik vizesiz. Tabii sadece balayı için tercih edilmiyor. Eşsiz kumsallar, özenli mimari, binlerce yıllık tarih, farklı bir mutfak ve daha birçok detayı ile Bangkok, tatil planlarınızda ilk sıralarda yer alabilir.

12. Pattaya

Tayland körfezinin en ilgi çekici noktalarından biri olan Pattaya biz Türklere vizesiz seyahat imkanı sunuyor.

13. Hong Kong

Modernizmle geleneksel detayların birleştiği Hong Kong; en son teknolojiye sahip ulaşım ağı, geleneksel değerlere verilen önem, yüzlerce alternatif sunan alışveriş noktaları ve birçok detayı ile sizi büyüleyebilir. Kente gitmişken Macau Adası’nı, Victoria Tepesi’ni ve Ocean Park’ı mutlaka görmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.