Avrupa

Verona’da Gezilecek Yerler

Verona Arenası

Burası milattan önce 30 yıllarında İnşaat edilen ve hala yakınmayan bir yerdir. Alnızca Verona şehrinin değil İtalya’nın da en büyük ve en eski yapılarından birisidir. Şimdilerde Burası amfitiyatro olarak Kullanıma sunulmaktadır. Burası her yaz yıl boyu farklı konserlere ve etkinliklere ev sahipliği yapmıştır. Üstelik sadece 1 euro karşılığında Buradaki tüm etkinliklere girmek mümkündür. Burası pek çok kişiye alabilecek kapasitede dev bir yerdir. 30000 kişiye kadar ulaşabilir nokta burası pembe Verona mermerinden faydalanılarak yapılmıştır. Burasının üzeri kapalı değildir Hatta tamamen açıktır. Aylarında gezecek yanınızda şemsiyenizi bulundurmayı ihmal etmeyiniz.

Taş Köprü

Şehrin kurulduğu dönemlerde ilk yapılan yapılardan birisi bu taş köprüdür. Hatta bu köprü inşa edildikten sonra şehir daha çok genişlemiştir. Milattan önce 89 yıllarında inşa edilen bu köprü önemli bir ticaret yolu üzerinde bulunduğu için sürekli yenilenmiştir ve sağlamlaştırılmış tır. Bu köprü veronanın Simge yapıtlarından bir tanesi dir.

Juliet’in Evin

Romeo ve Juliet arasında yaşanan büyük ve acıklı bir aşkın hikayesini hepimiz duymuşuzdur diye tahmin ediyorum. İki talihsiz aşığın ölümü ile biten bu eser burada bulunmaktadır. Buranın yerel halkı buraya Juliet evi ismini vermiştir. Günümüzde aşıkların bu izleri sürdürdükleri binanın duvarlarında pek çok aşk mektupları bulunmaktadır. Dünyanın farklı yerlerinden gelen turistler aşklarının yazılı olduğu mektupları buralara asarlar. Hatta Juliet heykelinin bulunduğu yere gidip julietin sağ göğsüne dokunanların aşkta olan şanslarının artacağına İnanılır. Bu pozu verip pek çok fotoğraf çektiren insan bulunmaktadır.
Ayrıca bu şehirde pek çok Romeo ve Juliet ismini taşıyan oteller kafeler restoranlar ve dükkanlara rastlayabilirsiniz.

Eski Kale

Günümüzde zengin koleksiyonuyla göz önünde olan bir müzedir.
Burada venedikli ve veronalı sanatçıların pekçok eserleri bulunmaktadır. Tabloları, heykelleri, freskleri gelen ziyaretçilerine çok güzel bir Şölen sunmaktadır. Ayrıca bu müzenin çok güzel bir manzarası vardır. Sırf manzarası için bile ziyaret edilebilir.
Sizde hem tarihi eserleri hem de şehir manzarasına görmek istiyorsanız buraya gidebilirsiniz. Iki bakımdan da oldukça başarılı bir yer olduğunu söylemek mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.