Avrupa

Torino’da Gezilecek Yerler

Via Garibaldi 

Via garibaldi denilen yerde önlü arkalı Sağlı sollu pek çok dükkan vardır. Sokakta istediğiniz türden mağazayı bulabilirsiniz ve tüm ihtiyaçlarınızı buradan karşılayabilirsiniz. ve arka sokaklarında ise küçük küçük dükkanları bulunmaktadır. Buralar tam bir İtalyan tarzını yansıtır. Burada hemen hemene her iki Sokakta bir pazar görebileceğiniz e söyleyelim. Genellikle giyim üzerine ama peynir ve makarnanın satıldığına da rastlayabiliriz. Burada Porto Palazzo isimli bir pazar vardır Bu pazar iki bölüme ayrılmıştır ve bir bölümünde sadece kıyafet satılırken diğer bölümünde yiyeceklere yer verilmektedir. Cumartesi günleri ise Diğer günlerden farklı olarak Pazar tezgahlarına da yer verilmektedir. Fiyatları ise Türkiye’deki ile hemen hemen aynıdır.

Via Roma

Diğer bir ünlü caddesi ise Via Roma çaprazında kalan Via po isimli bir caddedir. Burada ise mağazalar kitapçılar çikolatacılar bulunmaktadır. Bu caddede şöyle bir ayrım yapılmaktadır. Cadde tarafında zenginler sol tarafında ise fakirler için ayrılmış tezgahlar vardır. Buranın etrafında kocaman restoranlar kafeler kır bahçeleri gibi alanlar mevcuttur. Buralarda kışın Sokaklar daha sessiz olurken yazın ise iğne atsanız insan üzerine düşecek kalabalıkta dır. Burada akşam beşten sonra keyif vakti başlar. Burada Valentino isimli bir park vardır. Insanlar yazın burada güneşlenir Hatta Kumsal alanlar bile yapmışlardır. Burada insanlar bisiklete binerler çimlerde otururlar birbirleri ile vakit getirip gülüp eğlenirler.

Por Nehri

Burada fiyatlar biraz yüksektir ama buranın konforu da bir başkadır. Sabah kalkıp parkta yürüyüş yapabilirsiniz nehre karşı kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Mole Antonelliana

Şehrin çoğu yerinden görebileceğiniz bir yer olan mole antonelliana ulusal sinema Müzesi olarak da adlandırılmaktadır. Sinema Müzesi şehre sembolik yapılarından biri olarak bilinmektedir. 360 derecelik bir manzara ortaya koyması ile turistler tarafından çokça beğeni toplanmaktadır. Burası kalabalık bir seyir terasıdır. Binanın içerisinde bir de müze bulunmaktadır. Bu müzede en az teras kadar popülerdir ve turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir.

Torino Gece Hayatı

Torino’da çok güzel bir gece hayatı vardır. Özellikle de gece gezmelerini seviyorsanız tam size göre bir yerdir. Hatta Türkiye’deki Karaköy’e benzeyen yanyana kafeler ve barlar sıralanmaktadır. Burada geceler perşembeden başlar. Tıklım tıklım olur herkes delicesine eğlenir sizde eğlenmeyi seviyorsanız tam sizin için bir yerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.