Avrupa

Tolyatti’de Gezilecek Yerler

Tolyatti’de önemli tarihi veya mimari yerler yoktur. Turistler burada çok iyi bir yerel müze, şehrin mirası tarihi hakkında bir müze, sanat ve çağdaş sanat müzesi ve şehrin mevcut turist gururu olan teknik müze dahil olmak üzere çeşitli müzeleri ziyaret edebilirler. Sakharov, hatta başka bölgelerden geliyorlar. Bu müzelere ek olarak şirketlerde, eğitim kurumlarında veya kuruluşlarında çalışan birkaç küçük departman da var ancak bunlar zaman çizelgesine göre tutarlı bir şekilde çalışmıyor ve kapı zili çaldıktan sonra ziyaretçilere kapılarını açıyorlar. Hadi şimdi Tolyatti’ de gezilecek yerlere bir göz atalım.

Teknoloji müzesi

Sakharov’a göre bu müze, tamamen teknoloji tarihinin bir parkı gibi, popüler bir şekilde basitçe düzenlenmiştir. Şehirdeki en ilginç müze ve gerçek bir  gururu ve boşuna değil, çünkü Avrupa’nın en büyük teknik müzesi. Burada 38 hektarlık bir alanda açık havadaki şantiyede SSCB ve Rusya döneminin askeri ve diğer teçhizatı var, toplamda 450’den fazla sergi var. Otomotiv teknolojisi, lokomotifler, uzay teknolojisi, zırhlı araçlar, uçaklar, toplar, füzeler ve hatta dünyanın en büyük dizel-elektrikli denizaltısı B-307 var. Teorik olarak müzenin kuralları yasak olsa da sergilere dokunulabilir, bazılarının üzerinden tırmanılabilir ve hatta içeriye girilebilir. Kesinlikle bu müze Tolyatti gezisi sırasında hala ılımlı, bunun için zamanınızı ve paranızı ayırın.

Yerel müze

Şehrin ana müzesi olup, tarih öncesinden başlayıp Sovyet dönemiyle biten bölgenin tarihini anlatmaktadır. Müzenin sergisinde, mamutun kemikleri, bronz ve bronz dönemlerden aletler de dahil olmak üzere Volga toprağının yakınında bulunan eski eserler var. Ancak serginin ana kısmı sonraki dönem. Köylülerin ve varlıklı sakinlerin yaşamı, Stavropol şehrinin oluşum zamanı, yeni işe devredilmesi ve ardından Togliatti olarak yeniden adlandırılması hakkında çok şey anlatılıyor. İyi olan, müze hareketsiz durmuyor ve yeni etkileşimli sergiler var: şehrin tarihi hakkında bir film izleyebilir, ekranda şehrin eski manzaralarını ve fotoğrafınızı içeren bir fotoğraf tebrik kartı oluşturabilir, dinleyebilir ve şehrin şarkısını tahmin etmeye çalışabilirsiniz. Yörede yaşayan kuşlar arkeolojik kazı yapar. Genel olarak, müze de fena değil ve görülmeye değer. Gezinti olmadan kısa bir genel bakış en az bir saat sürer.

Belediye müze kompleksi

Bu müze şehrin hüzünlü turist yüzü için gerçek bir ipucu ve misafirlerin içeri girmesine izin verilmesi gerekiyor. Bu, bir zamanlar Schuster Starikov ailesine ait olan ve daha sonra Tolyiatti olarak yeniden adlandırılan Volga’daki eski su basmış Stavropol kentinden göç eden, geçen yüzyılın başından itibaren bir kütük evin temelini oluşturdu. O zamanın yeniden yaratılan ortamında, birçok orijinal sergi Starikov ailesine aitti. Sergi çok büyük değil ama müzeyi ziyaret edenler için ilginç ve bilgilendirici oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.