Kuzey Amerika

Texas’da Gezilecek Yerler

Sihirli Taş

Teksas’ta görülmeye değer bir diğer park, yerel efsanelerle dolu etkileyici bir doğal kubbe olan Magic Rock State Doğa Koruma Alanı’dır. Bir zamanlar burada yaşayan Kızılderili kabileleri, bu kayanın harika olduğunu ve ne zaman ziyaret ettiğinizi söylemek kolay olduğunu düşünüyor.

Paloduro

Palo Duro Kanyonu çok büyük, bu yüzden Teksas Büyük Kanyonu deniyor. Bu, etkileyici doğal manzarayı takdir etmek ve takdir etmek ve bir zamanlar bu yer olarak adlandırılan Kızılderili kabileleri hakkında bilgi edinmek için harika bir yerdir. Eşsiz deniz feneri kaya oluşumunu kaçırmayın!

Alamo

Alamo, San Antonio’nun kalbinde yer alır ve Teksas’ın en ünlü ve önemli tarihi yerlerinden biridir. Bir misyon olarak kurulmuş ve daha sonra Meksika’ya karşı Teksas Bağımsızlık Savaşı sırasında askerleri korumak için bir kale olarak kullanılmıştır. Bölgedeyken, festivalleri, restoranları ve mağazaları ile tanınan Riverwalk’u veya San Antonio’nun eteklerindeki diğer tarihi yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Big Bend Ulusal Parkı

Sadece Teksas’taki parkları ziyaret edecek vaktiniz varsa, Big Bend’e gidin. Güzel manzara size Rio Grande Vadisi, Chisos Dağları ve Teksas’ın Chihuahua Çölü hakkında yeni bir anlayış kazandıracak. Burası, 200 kilometreden fazla parkurda yürürken vahşi hayvanları ve kuşları izlemek için iyi bir yerdir. Farklı beceri seviyelerine uygun uzun mesafeli yürüyüş ve kısa günlük yürüyüş sağlayın. Kanyonu keşfetmek için nehirde bir tekne turu da yapabilirsiniz.

Dinozor Vadisi Eyalet Parkı

Teksas, Glen Rose’daki Dinozor Vadisi Eyalet Parkı’nda fosiller ve ayak izleri dahil dinozorlara dair neredeyse hiç kanıt yok. Ayrıca burada birçok temalı etkinlik ve eğitim programı bulacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.