Avrupa

Soçi’de Gezilecek Yerler

Rusya’da palmiye ağaçları ve güzel plajlardan başka bir şey olmayan herkes, Rusya’nın güneyindeki Soçi kentine hayran kalacak. Burada, Riviera’nın Tanınmış insanı eşsizdir, palmiye ağaçlarıyla zengin plajlar, heyecan verici kültürel alanlar ve göz alabildiğine doğal manzaralar. Rusya’yı tropikal yönünden deneyimlemek istiyorsanız, popüler tatil beldesi Soçi’yi ziyaret etmelisiniz. Soçi, Karadeniz kıyısında yer alır ve Krasnodar bölgesine aittir. Buradaki hakim subtropikal iklim, o saf tatil hissini sağlar. Soçi’nin “Karadeniz’in İncisi” olarak da bilinmesi şaşırtıcı değil. Rusya Rivierası’ndaki palmiye ağaçları ve kilometrelerce kumsal, karla kaplı tepeleri şeker somunlarına benzeyen Kafkasya’nın heybetli dağları gibi Soçi’yi çevreliyor.

Rus Rivierası

Soçi şehrinin de bulunduğu Rus Rivierası’nda Akdeniz’e benzer koşullar hakimdir. Karadeniz’in kıyı şeridi, koyu kumlu plajları ile dikkat çekiyor ve Kafkasya’nın muhteşem dağlarıyla çevrilidir. Güneşlenmek, yüzmek veya gezmek olsun – Soçi’de Rus Rivierası’ndaki pitoresk manzara panoramalarıyla büyülenmenize izin verin. Türk Rivierası’ndaki kalabalık kumsalları unutun. Soçi’deki bir plaj tatili şımarık gezginlere bol çeşitlilik sunar ve aynı derecede güzeldir.

Soçi Ulusal Parkı

Kafkasya’daki el değmemiş peyzaj alanları 1983’ten beri Soçi Ulusal Parkı’nın bir parçası ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde. Milli parkın doğası, bozulmamış ormanları, etkileyici dağları, mağaraları ve şelaleleri ile gezginleri etkiliyor. Sochi, aynı adı taşıyan 2.000 kilometrekarelik milli parka çok yakındır. Egzotik bitkilerle subtropikal bitki örtüsüne ek olarak, yüksek rakımlarda çoğunlukla yaprak döken ve karışık ormanlar vardır. Boz ayılar, kurtlar, kızıl geyikler ve çeşitli yırtıcı kuşlar gibi nadir hayvan türleri burada kendilerini özellikle evlerinde hissederler. Çeşitli yürüyüş parkurları, bölgeyi hem yerli halk hem de turistler için erişilebilir kılmaktadır.

Botanik Bahçesi

Soçi’ye yapılacak bir gezinin en önemli özelliklerinden biri, “Dendrarium” olarak da adlandırılan botanik bahçesidir. Parkta bir yürüyüş, dünyanın çeşitli yerlerinden 2.000’den fazla farklı bitki türünü ortaya çıkarır. Dendrarium iki bahçe bölümüne ayrılmıştır. Buralara teleferikle kolayca ulaşılabilir. Parkın üst kısmındaki bir tepede, Soçi’yi görkemli bir manzaraya sahip olursunuz ve ziyaretçilerin gözlerini ve burunlarını cezbeden ve duyularınızı uyandıran çiçeklerin kokulu ihtişamının tadını çıkarın. İster yavaş bir yürüyüş sırasında, ister yüksek tepelerde, masal parkı gözler için gerçek bir şölen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.