Kuzey Amerika

San Diego’da Gezilecek Yerler

Balboa Park

Şehrin simgesi haline gelen ve her zaman filmin öne çıkan noktası olan Balboa Park, hafta sonları San Diego sakinleri için vazgeçilmez gezinti yollarından biridir. Parkta ayrıca botanik bahçeleri, bisiklet ve tur parkları, tiyatroları, mağazaları, restoranları ve müzeleriyle gezilmesi gereken yerlerden biri olan dünyaca ünlü San Diego Hayvanat Bahçesi de bulunuyor. Ayrıca bu parkta golf sahasına da katılabilirsiniz.

Coronado Adası

Özellikle Hotel Del Coronado ile meşhur olan bu küçük ada, dünya liderlerini, ünlü sanatçıları ağırlamış, hatta hayaletleri bile var, çok pahalı ve elit bir bölge. Şehre Coronado Köprüsü ile bağlanmaktadır.

Delmar

San Diego’da at yarışları söz konusu olduğunda, aklıma ilk gelen yer burası. Del Mar, güzel bir sahil şeridi, zarif evleri, büyük bir nüfusu ve güzel manzaraya sahip güzel bir yemek mekanı olan bir sahil kasabasıdır. Her yıl düzenlenen Del Mar Expo’da, San Diego’nun teknoloji merkezlerinden biri olan Sorrento Vadisi’nin çok yakınında, Del Mar’da bir sıcak hava balonu gökyüzünde belirdi.

Gaslamp Quarter

San Diego şehir merkezinde yer almaktadır. Geceleri ve hafta sonları ziyaret etmek için vazgeçilmez bir yer olan burası çevresinde 125’den fazla restoran, kafeterya, gece kulübü, tiyatro, alışveriş merkezi, müze, bar ve nargile salonları bulunmaktadır.

La Jolla

Kaliforniya’nın pek çok varlıklı insanın yaşadığı mücevherlerden biridir La Jolla, mükemmel bir doğal koy ve koyda saklanan fokları ile ünlüdür. Yine bu koyda çok sayıda restoran ve sanat galerisi var. La Jolla ayrıca Kaliforniya Üniversitesi, San Diego ve Scripps Oşinografi Enstitüsü’ne de ev sahipliği yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.