Avrupa

Rostov’da Gezilecek Yerler

Rusya’nın güneyinde 1.15 milyonluk bir yüzölçümüne sahip bir şehirdir. Bu onu Rusya’daki on kişiden biri yapıyor. Rostov , “Güney Başkenti”, “Kafkasya’ya Açılan Kapı” ve “Papa Rostov” olarak da bilinir. Azak Denizi’ne ve ayrıca Karadeniz’e gönderilen posta sayesinde Rostov popüler bir seyahat noktasıdır. İnsanlar rahatlamaya, yüzmeye ve hoş iklim nedeniyle gelirler. Sahibinin şehir merkezindeki tüccar evleri de turistler için bir iletişim noktası. Rostov, Bakır Çağı’ndan bu yana savaşın bu bölgeyle bağlantılı olması nedeniyle uzun bir tarihe sahiptir. Ek olarak, Kazak kültürü büyümeye devam ediyor ve eski bir Kazak yerleşimini gösteren ilginç bir açık hava müzesi var. Rostov’daki gezilecek yerlere bir bakalım.

Tiyatro meydanı

Tiyatro meydanı, yaklaşık 150 bina ve diğer mimari anıtların bulunduğu yerliler ve turistler için gözde bir yerdir. 18. ve 19. yüzyıllardan kalma yenilenmiş evler büyüleyici ve güzel. Burada çeşitli tiyatrolar ve müzeler de bulunmaktadır. Drama Tiyatrosu burada inşa edilen ilk tiyatrodur ve bir diğer ilginç manzara ise dönme dolap “Ein Himmel” dir. Şehrin ziyaret kartı ve Rusya’daki üçüncü büyük dönme dolaptır. Buradan şehrin harika bir yükseklikte manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Bolshaya Sadovaya Caddesi

Şehrin en güzel ve görkemli evlerini içinde barındırır ve yürüyüş için mükemmeldir. Sokak, adını 19. yüzyılda burada düzenlenen birçok bahçeden almıştır. Sadovaya Caddesi, sadece bahçe sokağı anlamına gelir. Bu süre zarfında buraya bir tramvay takıldı ve kamu hayatı içeri girdi. Sokaktaki en güzel evlerden biri oyuncu Margarita Chernova’nın evidir. Bir tüccar onu aşk ilanı olarak yaptırdı. Bir diğer büyüleyici yapı ise şehir yönetim binası. Şehrin en güzel ve tanınmış binası olarak kabul edilir ve inşaatı o zamanlar yarım milyon rubleye mal olmuştur. 19. yüzyılda bu çok paraydı. Bina aynı zamanda Rusya’nın en güzel şehir idaresi olarak kabul ediliyor.

Pushkinskaya Caddesi

Pushkinskaya Caddesi, Don’un ana caddesidir ve dört kilometre uzunluğundadır. Bu caddede Rus yazarlar Pushkin ve Chekhov’un anıtları, resim galerisi, Don Kütüphanesi (güney Rusya’nın en büyük kitap koleksiyonu) ve diğer turistik yerler var. Pushkinskaya, Rostov şehir manzarasını süsleyen tüccar evlerinin açık hava müzesi olarak da bilinir. Gelişen ticaret nedeniyle tüccarlar daha önceki zamanlarda güzel evleri ile birbirlerine üstün gelirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.