Avrupa

Roma’da Gezilecek Yerler

Roma’da gezilecek yerler o kadar çoktur ki bizler hepsinden kısa kısa bahsederek sizleri daha çok bilgilendirelim. Doyasıya bir tatil yapmak istiyorsanız Roma tercih listenizde olabilir.

Kolezyum

Roma’daki gezilecek yerlerin başında Kolezyum gelmektedir. Zamanında dünyanın en geniş ve en büyük Arenası olan Kolezyum gladyatörlerin ve vahşi hayvanların savaştığı bir yer olarak kullanılmıştır. Şimdilerde ise burası Gladyatör kostümü giymiş İtalyan insanlar tarafından kapsamamaktadır. Kolezyuma ulaşmak için tramvay metro ve otobüs kullanmak mümkündür.

Roma Forumu

Roma İmparatorluğu’nun hukuk merkezi ve ticaret merkezi olan Roma forumu Günümüzde ise turist çeken bir bölge olmaktadır. Kolezyuma çok yakındır. Burada pek çok tapınak ve idare yapısı bulunuyor.

Santa Maria Maggiore Bazilikası

Bu Bazilika romanın en büyük gazilik dallarından birisi olmaktadır. Bazilikanın tasarımı değişik mimari tarz larla birleştirilmiştir 5. Yy dan itibaren genişletilme başlanmıştır. Bazilikanın iç kısmı insan nefesini kesici bir yapıya sahiptir. Bu yapı hakkında çok fazla Detay vardır. Bu kadar detay Öğrenmek için İçeri girmeden önce kesinlikle bir rehber kitapçık bulundurmamız gerekir. Bazilikaya ulaşmak için metrobüs ve otobüsler kullanmamız yeterli olacaktır.

Konstantin Takı

Burası da kolezyuma yakın bir konumda bulunmaktadır. Bu Anıt kazanılan Zafer e karşı bir zafer simgesi olarak yapılmıştır Roma’ya giderseniz burayı görmenizi tavsiye ederiz.

Trevi Çeşmesi

Roma’nın en ünlü ve en bilindik yapılarından birisidir bu Çeşme diğer bir adı da aşk çeşmesidir. Hatta daha çok bu isimle bilinir. U Çeşmenin üzerinde pek çok heykel bulunur. Aynı zamanda bu Çeşme İnsanların dileklerine ve isteklerini dileme noktası olarak da kullanılır. Buraya gün sayısı belirtisi bozuk paralar getiriliyor.

Palatino Tepesi

Roma forumuna hakim bir noktada bulunan Bu tepe Roma’nın en eski yaşam alanlarından biri olarak bilinmektedir. Imparatorların evlerinin yanı sıra bu tepede pek çok da tapınaklar bulunmaktadır.

Trastevre

Burası müze ve katedraller de ki sanat eserleri ile merakımızı gider dinimiz ve hayranlıkla izlediğimiz den sonra muhabbet etmek için ve arkadaşlarımızla vakit geçirmek için gidebileceğimiz bir yerdir. Burada barlar pizzacılar kafeler ve güzel Sokaklar bulunduğu için sizin aklınızda kesinlikle yer edecek bir noktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.