Kuzey Amerika

Philadelphia’da Gezilecek Yerler

AMERİKA’NIN PHILADELPHIA ŞEHRİNİN GEZİLECEK YERLERİ ARASINDA NELER VARDIR?

Alfreth (Alfreth) Sokağı

Bu muazzam yer, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en eski yerleşim yerleri arasında almaktadır. Ziyaret edebileceğiniz müzelerde de yer alan bu cadde üzerinde birçok muazzam  tarihi ve renkli ev bulunuyor.

Betsy Ross Evi

Amerikan bayrağının yaratıcısı Betsy Ross’un yaşadığı ev bu evdir. Evin iç tasarımı halka açık ve Betsy Ross’un yaşadığı zamanın izlerini koruyor.

Simeone Vakfı Otomobil Müzesi

Bu  muazzam üzeri müze, dünyanın en iyi yarış arabalarına ev sahipliği yapan bir müzedir. Bu muazzam müze, Uluslararası Tarihi Otomobil Ödülleri tarafından yılın en iyi müzesi seçildi. Özellikle otomobil severler için mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alan bir müzedir.

Longwood Bahçesi

Kasım ayı sonuna kadar bu parkta yeşil ve sarının çeşitli tonlarını görebilirsiniz. Burada çok sayıda su kabağı ve sıra dışı bitki var, içiniz rahat olsun. Burası da  ayrıca zaman zaman canlı konserlere de ev sahipliği yapan bir parktır.

Fairmount Park

Frommer Gezi Rehberi’ne göre, Philadelphia’daki en iyi 10 parktan biridir. Bu park, büyüleyici bir doğal manzaraya sahiptir ve Philadelphia’ya gelen her ziyaretçi için mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir.

Bartram Bahçesi

1728 yılında yapılmıştır. Bugün Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en eski botanik bahçesi.

Philadelphia Hayvanat Bahçesi

Burası bir hayvanat bahçesi, içinde tüm dünyada yaşayan 1.600’den fazla hayvan var ve bölgede eski binalar var.

Longwood Bahçeleri

Bu benzersiz ve güzel orman, 1077 dönümlük arazi üzerine inşa edilmiştir. Yılda bir kez ziyarete açık olan Longwood Gardens, müzikli ve dans eden fıskiye performanslarının sergilendiği muhteşem bahçelere sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.