Avrupa

Perugia’da Gezilecek Yerler

Palazzo dei Priori

Burası bir Gotik saraydır. Tahminlere göre 13 ila 14. Yüzyıllar arasında inşası yapılmıştır. Gotik mimarlığının en şık özelliklerini içerisinde barındıran bu olağanüstü Yapı Eskiden mahkemenin de Merkezi sayılırdı. Ancak şu sıralarda kentin en büyük Sanat Müzesi olarak adlandırılmaktadır. Içinde ortaçağ’dan kalma döviz bürosu bile bulunmaktadır. Son derece lüks ve iddialı parçalarla süslenen bu binanın 3 tane ana odası bulunmaktadır. Ilk odasında 17 yüzyıldan kalma ahşap tabureler bulunmaktadır. Iki odasında ise Rönesans dönemine ait şeyler mevcuttur. 3 odasında ise 14 yüzyıla ait muhteşem ahşap paneller içeren bir izleyici odasıdır. Burası genel olarak asillerin buluştuğu bir mekandır. Salona ulaşmak için basamakları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Basilica di San Pietro

996 yılında kiliselerin yıkılıp onların yerine inşa edilen bir Manastır dır burası. Burada rahipler yaşardı. Burası bir mimari güzelliktir.

Umbria Ulusal Arkeoloji Muzesi

1948 yılında kurulan müze şehrin en önem arz eden müzeleri arasında bulunmaktadır. Iki bölüme ayrılan bir müzedir. Bu müzenin bir bölümünde etrüsk ve Roma dönemi bulunmaktadır. Ikinci bölümünde ise Prehistorik dönem buluntuları gösterilmektedir. Burada antika koleksiyonlar mevcuttur. Bu müzenin ikinci katında orada İtalya’nın farklı bölgelerinden gelen arkeolojik kazılar ve bunların sonucunda bulunan bazı eserler vardır. Bu müzenin içerisinde devlet arşivlerinin önemli bir yeri de vardır. Bu bölümde papalık Devleti’nin kuruluşundan 1800 60’lı yıllara kadar hükümet kararları ve pekçok yargılar ve mahkeme kayıtları bulunmaktadır. Bunlar son derece kıymetli belgelerdir.

Oratory of San Bernardino

Renkli Mermerler kilit taşları sırlı pişmiş topraktan yapılmış görkemli şeyler burada mevcuttur. Burada süslenmiş küçük şapelin Üst katında bulunan küçük bir kutsal müze vardır. Bu müzede tarihi kalıntılar arkeolojik kazılar sonucunda bulunan eserler tablolar önemli ressamların yaptığı çizimler mevcuttur.
Buraları gezip gördükten sonra konaklayabileceğiniz çok güzel yerler bulunmaktadır. Bu şehirde konaklamak için oldtown bölgesini seçebilirsiniz. Şehirdeki turistik noktaların hemen hemen hepsine yürüme mesafesinde bulunduğu için ve fiyat olarak herkesin cebine uygun olduğu için burayı Tercih edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.