Kuzey Amerika

Orlando’da Gezilecek Yerler

Walt Disney World

4 tema parkı, 2 su parkı ve daha birçok özel alanıyla Walt Disney World, dünyanın en keyifli eğlence merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. Park, 122 kilometrekarelik geniş bir alanda yer almaktadır. Ziyaretçilere Disney Hollywood Stüdyoları, Disney’s Animal Kingdom, EPCOT Center ve Magic Kingdom gibi çok özel ve eğlenceli bölümler de dahil olmak üzere unutulmaz bir tema parkı deneyimi sunuyor.

Universal Studios

Universal Studios, şehrin en gözde mekanlarından biri olduğu gibi konaklama seçenekleri de sunarak Walt Disneyland gibi çok keyifli vakit geçirmenizi sağlıyor. Orlando Wetland Park ve Adventure Island gibi yerler en popüler eğlence mekanlarıdır.

Kennedy Uzay Merkezi

Kennedy Uzay Merkezi, Columbia Uzay Mekiğini fırlatan son uzay merkeziydi, derin bir izlenim bıraktı ve çok özel bir uzay deneyiminin tadını çıkarmanıza izin veriyor.

Mary Katedrali, Evrenin Kraliçesi

Katedralin bir kısmı, Katoliklerin bölgeyi ziyaret ederken ibadet etmeleri için bölgenin mimarisine göre inşa edildi.

Discovery Bay

2000 yılından beri turist temalı bir su temalı parkı olan Discovery Bay, Orlando’nun en büyük su parklarından biridir.

Sea World Orlando

Su parkı 1983 yılından beri ziyaretçilere 8 farklı alan sağlıyor ve şehrin en özel su parklarından biri olarak kabul ediliyor.

Charles Hosmermos Amerikan Sanatı Müzesi

Müze, salıdan cumartesiye kadar ziyaretçilere açıktır ve Orlando’nun mutlaka görülmesi gereken yerlerinden biridir. Müze, ziyaretçilere birçok mücevher, cam eser ve resim sergiliyor.

Madame Tussauds Orlando

Balmumu heykellere meraklıysanız Orlando’ya geldiğinizde bu farklı müzeyi mutlaka ziyaret etmenizi öneririz. Müzede birçok ünlü kişinin balmumu figürlerini görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.