Avrupa

Napoli’de Gezilecek Yerler

Centro Storico ve Spaccanapoli

Burası Napoli’nin kalbinde sayıdan bir tarihi yerdir. Eski Meydanları dar Sokakları çok sayıda Kilisesi ve tarihi yerleri olan Napoli gezisine başladığımız yerdir. Burada görebileceğiniz ilginç türden dükkanlar dünyanın Başka bir yerinde göremeyeceğiniz ilginçliktedirler.
Buranın her bir Caddesi her bir Sokağı özenle ve dikkatle gezilmeye hak etmektedir. Burada bir Dikilitaş bulunmaktadır. Bu Dikilitaş hastalıklardan Ölen insanlara adanmıştır. Meydana ilk geldiğimizde solunuzda bir bina olacaktır nokta burası orijinali değiştirilmemiş girişi ve avlusu ile Napoli’nin en eski binasıdır.

San Gregorio Armeno Caddesi

Burada pek çok ymalar ve tablolar bulunmaktadır. Özellikle de İsa’nın doğumunu simgeleyen her şeyi şehrin her yerinde görebilirsiniz. Her bir mesleği sanata dönüştüren dükkanlar vardır. Bu dükkanların Çoğu bu sokakta sıralanmaktadır. Burası Şehrin en ve en dikkat çeken köşelerinden birisidir.

Piazza del Plebiscito

Burası şehir merkezi konumunda olan ve Napoli’nin en hareketli yere ünvanını alan bir yerdir. bu alan dünyaca ünlü şarkıcıların konserlerine ve dünyaca ünlü grupların konserlerine kucak açmaktadır. Ayrıca Burası günümüzde kütüphane olarak da Kullanıma sunulmaktadır.

Castel dell’Ovo

Burası Napoli’nin sahip olduğu en eski kalesidir. Şu sıralarda burada sergiler ve konserler düzenlenmektedir. Şehir Müzesi olarak kullanılan bu Kalede Gümüş ve bronz eserlerin yanında tablolarda görülebilmektedir.

Castel Sant’Elmo

Burası bir kaledir. Bu kalenin Napoli de bulunan 4 Kalenin arasında en küçük olduğunu bilmekteyiz. Bukale yıldız şeklinde askeri Kale olarak inşa edilmiştir. Burasının ziyaret edilmesinin en büyük sebeplerinden biri ise 360 derecelik bir şehir görüntüsüne sahip olması ve insanların körfezin görüntüsünü tepeden görmek için buraya gelmesini sağlamaktadır. Şehrin en yüksek noktası olan bu tepede kurulan bu Kale şehrin merkezine ayaklarınızın altına almaktadır. Ziyaret için en uygun görülen saat akşama doğru 4 gibidir. Hatta bu saatlerde kaleye Giriş ücretsizdir.

Napoli Ulusal Arkeoloji Müzesi

Burası İtalya’da bulunan en iyi müzelerden birisidir. Ziyaret ediyorsanız buraya görmeniz gerekmektedir. Dünyanın en iyi Yunan ve Roma antika larına ve heykellerine Ayrıca değerli taşların Ave camdan gümüşten olan Sanat eserlerine hâkimdir. Burada koleksiyonlara da yer verilir. Buradaki eserlerin Büyük bir kısmı kazı alanlarından getirilmiştir. Burada pek çok resimlerde bulunmaktadır. Burada bir odada pek çok seks objesi bulunmaktadır. Bu seks objelerinin bulunduğu oda yıllarca kapalı tutulmuştur. 2000’li yılların başlarında tekrar açılışa sunulan bu odaya girebilmek için en az 11 yaşında olmak gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.