Avrupa

Milan’da Gezilecek Yerler

Milan Katedrali

Dünyanın Gotik tarzda yapılmış en büyük ve en gösterişli katedralin den birisidir burası. Burası kentin bir simgesi haline dönüşmüştür. Buranın Cephesi’nde hemen hemen hemene 3500 heykel bulunmaktadır. Buranın yapımı 6 yıl kadar süre almıştır. Buraya ulaşabilmek için kırmızı ya da Sarı metro hattı kullanarak gelebilirsiniz.

Galleria Vittorio Emanuele

Şehrin en büyük ve en popüler alışveriş merkezlerinden birisidir. Burası İtalya krallığının ilk Kralı nın ismini taşımaktadır.
Bu alışveriş merkezinde çok fazla elit mekanlar Elit mağazalar şık restaurantlar bulunmaktadır. Buraya gelerek gönlünüzce alışveriş yapma imkanı bulursunuz. Buraya da kırmızı ya da Sarı Metro hattını kullanarak ulaşabilirsiniz.

Santa Maria delle Grazie Kilisesi

Bu kilise Milan’ın merkezinde bulunmaktadır. Burası 1980 yılından itibaren UNESCO listesinde yerini almaktadır. Burayı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Buraya da kırmızı Metro hattını kullanarak ulaşabilirsiniz.

La Scala Opera Evi

Bu Opera binası 1778 yılında kurulmuştur. Haftanın belirli günlerinde opera yapılmaktadır. Fırsatınız varsa bu gösterilere sizde katılmalısınız nota bu Opera evinin hemen hemene 2000 kişilik yeri vardır. Buraya kırmızı veya sarı Metro hattını kullanarak gelebilirsiniz veyahut şehrin merkezinde iseniz buraya yürüyerek de ulaşabilirsiniz.

Poldi Pezzoli Müzesi

Burası Opera Evine yakın olmaktadır. Burada pek çok eser sergilenmektedir ressamlar başta olmak üzere birçok sanatçı ait eserlere yer verilmiştir. Buraya da kırmızı ya da Sarı Metro hattını kullanarak gelebilirsiniz veyahut şehir merkezinde iseniz buraya yürüyerek de ulaşabilirsiniz.

Brera Sanat Galerisi

Bu bölgede pek çok sanat ve tarihi yapı bulunmaktadır. Burası güzel sanatlar Akademisi Sanat Galerisi gözlem evi Botanik Bahçesi gibi yapılara sahiptir ve bu yapıları Barındırır. Bu Galeri ülkede bulunan en büyük Sanat Galerisi olduğu apaçıktır. Burada pek çok sanat eserleri gösterilmektedir. Müze kartınız var ise burayı ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz. Buraya ulaşmak için de kırmızı veya sarı Metro hattını kullanabilirsiniz ya da şehir merkezinde iseniz buraya yürüyerek gelebilirsiniz.

Via Torino

Burası Şehrin en popüler caddelerinden biri olmaktadır. Burada pek çok sayıda mağaza ve alışveriş merkezleri bulunur burada çılgınca alışveriş yapabilirsiniz. Cadde üzerinde yürüyüş yapabilir aynı zamanda alışverişlerinizi gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. Buraya ulaşmak içinde kırmızı veya sarı Metro hattını kullanabilirsiniz. Ya da şehrin merkezinde iseniz yürüyerek buraya ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.