Kuzey Amerika

Las Vegas’da Gezilecek Yerler

Bellagio Oteli, Bahçeleri ve Çeşmesi

Otel 3200 odalı, 17 adet restoranlı, 6 tane havuzlu ve İtalyan botanik bahçelerine sahiptir. Bu sahip oldukları ile gezilip görülmesi gereken Las Vegas’da ki otellerin en önemlileri arasındadır. Las Vegasın illegal şehirlerarasında en önemliler olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Bu Otelin ayrıca kumarhaneleri de meşhurdur.

Ceasars Palace

Las Vegas’da ki ünlü cadde olan Strip’te bulunan bu otelin isminden de anlaşılacağı üzere Romadan esintileri taşıyor. Büyük merdivenleri, Romanın sütunları, mermerden heykeller, çeşmeleriyle lüks bir Roma ortamı sunmaktadır. 

Venetian Otel ve Casino

Venedik de olduğu gibi su kanallarının üzerine kuruludur. Bu otelin inşası için oldukça büyük bir yatırımlar yapılmıştır. Ziyaretçiler, gondollar eşliğinde su kanallarının üzerinden otelin farklı yerlerini dolaşabiliyorlar. Büyük bir kumarhanesi, 18adet restoranı, 4 tane havuzu ile oldukça lüks bir otel daha bu şehirde mevcuttur.

Mob ( Mafya) Müzesi

2012 senesinde açılmış olan bu müze Mafya tarihinin hakkında büyüleyici bir gezi size vaat ediyor. Bu etkili müze turu ve içerisindeki gösteriler için biraz çok saatinizi ayırmak zorunda kalabilirsiniz.

Las Vegas Doğal Tarih Müzesi

Dinazor, deniz ve çöl hayatından sergileri sunan, antik mısırın hazinelerinin yanı sıra tarantula, boa yılanı ve akrep tarzı canlı hayvanları da görebileceksiniz.

Liberace Müzesi

Ünlü piyanistlerden Liberace’in piyano sunuları ile birbirinden farklı kostümlerini görebileceksiniz.

Titanik Sergisi

Titanikte ki yolculardan kalan mücevher ile, kişisel eşyaları sergilenir. Turistlerin açısından oldukça da popülerdir. 

Madame Tussauds

Brad Pitt, Angelina Jolie, Elvis gibi pek çok ünlülerin balmumu heykellerinin olduğu bir müzedir. İçerisinde fotoğraf çekmek de serbesttir.

Diğer Gezilecek Yerler

  • Freemont Caddesi
  •  Mirage

One thought on “Las Vegas’da Gezilecek Yerler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.