Avrupa

Krasnodar’da Gezilecek Yerler

Şehir, Rusya’nın güneyinde, 940.000 nüfuslu ve sakinleri sürekli ilerleyen bir idari, sanayi ve kültür merkezidir. Krasnodar, Moskova ve Saint Petersburg’dan sonra Rusya’nın en popüler göç noktasıdır. Kara ve Azak Denizlerindeki coğrafi konum ve onunla ilişkili hoş eylemler doğal olarak kendi işini yapıyor. Sochi ile birlikte Krasnodar’ın ülkenin en popüler rekreasyon merkezlerinden biri olması boşuna değil. Krasnodar iyi bir turizm altyapısına sahiptir ve kuzey şehrinin zengin bir tarihi, ilginç müzeleri, güzel parkları ve heyecan verici etkinlikleri vardır. Tüm önemli bilgiler adresinde bulunabilir.Krasnodar’a uçak, tren, otobüs ve hatta araba ile ulaşabilirsiniz. Şehir, Soçi’den çok uzak olmayan Karadeniz’de güney Rusya’da yer almaktadır. Deniz kenarındaki konumu ve sıcak hava nedeniyle şehir oldukça popüler bir tatil beldesidir. Şimdi de Krasnodardaki gezilecek yerlere bir göz atalım.

Kırmızı Yol

Krasnodar’ın ana merkezi caddesidir. Şehrin turistik yerlerinin çoğu burada bulunmaktadır. Restoranlar, kafeler, müzeler, sinemalar, hediyelik eşya dükkanları ve daha birçok dükkan var. Tatillerde cadde bir yaya bölgesi haline gelir, çeşitli etkinlikler veya festivaller düzenlenir.

Büyük Catherine Anıtı

Krasnodar kurulduğunda, adı hâlâ “Büyük Katerina’nın hediyesi” olarak tercüme edilen Jekaterinodar idi. Çariçe, bölgeyi sonsuza dek Kazaklara verdi ve çok saygı gördü. Anıtı 1906’da inşa edildi. Devrim sırasında, Rusya’daki diğer tüm çar sembolleri gibi anıt da Bolşevikler tarafından tahrip edildi. 2006 yılında anıt, tarihi görünümüne göre yeniden inşa edildi. Kırmızı yol’un kalbindeki Pitoresk Katharinenpark’ta yer almaktadır.

Askeri Teknoloji Müzesi

Askeri Mühendislik Müzesi, Krassina Caddesi’ndeki bir açık hava sergisidir. Size askeri arabaları, İkinci Dünya Savaşı’ndan kalma nakliye ekipmanlarını, T-34 tankını, ISU-152 topçu sistemini, M-261 denizaltısını ve diğer birçok sergiyi gösterir. Müzeye giriş ücretsizdir.

Alexander Nevsky Askeri Katedrali

Alexander Nevsky Askeri Katedrali, 19. yüzyılın ortalarında, karışık Rus-Bizans tarzında inşa edilmiştir. Ancak 1932’de Sovyet ateizminin kurbanı oldu ve havaya uçuruldu. Sadece 2006 yılında yeniden inşa edilmiş ve Patrik II. Alexy tarafından kutsanmıştır. Mevcut katedral, orijinal katedralin bir kopyasıdır, ancak daha özlü bir biçimde.

Drama tiyatrosu ve çeşmeli tiyatro meydanı

Tiyatro Meydanı, Krasnodar’ın en güzel meydanı ve şehrin kültür merkezidir. Tiyatro Meydanı’nda Drama Tiyatrosu ve sadece 2011 yılında inşa edilen güney Rusya’nın en büyük çeşme kompleksi var. Tiyatro çeşmesi, 30 metre yüksekliğe kadar yüzlerce fıskiyenin fırlattığı 1.300 m² alana sahip sığ bir havuzdan oluşmaktadır. Rusya’da ve Avrupa’da bunun gibi başka bir yapı yok. Tiyatro çeşmesinin de ışığı ve müziği var ve bölgeyi yerli halkın ve turistlerin gözde mekanlarından biri yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.