Avrupa

Kamçatka’da Gezilecek Yerler

Kamçatka, sayısız doğa harikası ile Rusya’nın kuzeydoğu kesiminde gezginleri cezbetmektedir. Buna Gayzerler Vadisi de dahildir. Kamçatka’daki en etkileyici manzaralardan biridir. Benzersiz bir doğa rezervi olan Kronotsky Doğa Koruma Alanı’nda vadi, ulaşılması zor bir geçit şeklinde açılır. Devasa su çeşmeleri, dumanı tüten kaynaklar, doğal çeşmeler ve turkuaz göller, manzarayı karakterize ediyor ve yaratıcı bir manzara yaratıyor. Bazı sıcak göller, ılık suda çözünen mineraller nedeniyle genellikle alışılmadık bir renge sahiptir. Kamçatka, sayısız doğa harikası ile Rusya’nın kuzeydoğu kesiminde gezginleri cezbetmektedir. Buna Gayzerler Vadisi de dahildir. Kamçatka’daki en etkileyici manzaralardan biridir. Eşsiz bir doğa rezervinde, Kamçatka’nın harika volkanlar, gayzerler ve ayılarla dolu dünyasını keşfedin ve hayret edin.Kamçatka’ya bir gezi  yazın olduğu kadar kışın da değerlidir.

Volkanlar İmparatorluğu

 Kamçatka’da dünyanın kalp atışını hissedebilirsiniz. 100’ün üzerinde volkan, Kamçatka’nın eşsiz ve büyüleyici manzarasını şekillendiriyor. Pasifik Ateş Çemberi’ni toplam 160 soyu tükenmiş ve 30 aktif yanardağ veya ateş dağı oluşturur. Bu, Kamçatka’yı dünyanın en aktif yanardağlarının bulunduğu yer yapar. Volkanların aktivitesine, çarpışmaya devam eden iki tektonik plaka neden olur. Gayzerlerin ve kaplıcaların doğal fenomeni, ancak binlerce yıldır devam eden tektonik plakaların hareketi ile oluşabilmiştir.

Kamçatka’nın doğası: vahşi ve el değmemiş

 Kamçatka’nın doğası eşsiz bir güzelliğe sahiptir: volkanik manzaralar, köpüren kaynaklar, turkuaz göller ve karla kaplı dağlar. Kamçatka’da buz ve ateşin zıtlıkları tek bir yerde bulunabilir. Bu nedenle Kamçatka, turistler için çok çeşitli ve macera sunuyor. Starichkov Adası, Pasifik Okyanusu’nun ortasında yer almaktadır. Bölgede önemli bir anıttır. Anakarada, şimdi gerçek bir turist mıknatısı haline gelen volkanik krater Uzon’a hayran kalabilirsiniz. Kronotsky doğa rezervi, yarımadanın doğu kıyısında yer almaktadır. Gözlerden uzak ve el değmemiş vahşi doğa, orman, tundra ve taşkın yatağıyla kesişiyor. Kahverengi ayılar, deniz aslanları, somon ve alabalık veya kartallar gibi nadir hayvan türleri için ideal. Olağanüstü yapılar soyut bir tabloya benziyor.

Kamçatka ayıları ve somon için bir cennet

Kamçatka, kahverengi ayılar için gerçek bir cennettir. Burada bulunan göller, zengin somon popülasyonu sayesinde kürklü maharetli hayvanlara bol miktarda yiyecek verir. Kamçatka ayısı, dünyanın en büyüklerinden biridir ve çoğunlukla yarımadanın güneyine özgüdür. İlkbaharda, sockeye somonu Kamçatka’da ortaya çıktığında, coşkulu yalnızlar ve oyuncu genç ayılar Kuril Gölü’nde eğlenmeyi ve hayati önem taşıyan kış yağlarını yemeyi severler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.