Avrupa

İzlanda’da Gezilecek Yerler

Burası Büyük Britanya’nın kuzeyinde yer alan bir Avrupa ülkesidir.İzlanda sevimli ada ülkesidir.İzlanda, volkanik bir ada üzerinde oluşym göstermekle birlikte etrafındaki küçük adalarla birlikte bir ülke haline gelmiştir.Dünyada’ki en seyrek nüfuslu ülkesidir.Bakalım bu ada ülkesinde gezilecek nereler var hep birlikte inceleyelim.

Mavi Göl

Burası harika görüntüsüyle insanları etkileyen yerlerin başında geliyor.Bu mavi göl insanları sıcaklığıyla etkiliyor.Yeraltı suları bakımından zengin bu yer hem tatil amaçlı hem de sağlık turizmi açısından da oldukça talep görüyor.İzlanda’daki en güzel yer diye nitelendirilmiştir.İzlanda’ya gittiğinizde bu muhteşem görüntüyü  görmeden gitmeyin diyelim o zaman.

Jökulsarlon

Buzullarla dolu bir ada ülkesinden ancak böylesine büyük devasa bir buz kütlesi meydana gelebilirdi.Burası farklı renklerde buzullardan oluşmaktadır. Gördüğünüzde nefesiniz kesilecek.

Viking Denizcilik Müzesi

2005 yılında kurulan bu deniz müzesi kurulduğu günden bu yana oldukça talep görmüştür.İzlanda denizle içi içe bir ülke olduğundan deniz tarihi de bu müzede sergilenmiştir aslında.1950’li yılların başında önemsenen balık kültürü de bu tarihi deniz müzesinde sergilenmeye devam etmektedir.

Gullfoss Şelali

Yeşillğin,güzelliğin akıp gittiği Gullfoss Şelalesi…Burada huzuru bulacaksınız.Su öylesine bol ki şelaleye her baktığınızda içinize bir huzur dolacak.UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne adını yazdırmıştır.

İzlanda Ulusal Müzesi

Burası 200’ü aşkın süredir açık bir müzedir.Çok değişik ve etkileyici eserler bulunmaktadır.Özellikle antika eserlerin  yaygın olduğu bu müzeye her yıl milyonlarca insan gidiyor.

Skogafoss

Yine burası da harika bir şelale. İzlanda’da şelale meşhur. Ama buranın bir özelliği var hemen hemen her gün gökkuşaklarına rastlarsınız.Şırıl şırıl akan o şelale ve eşsiz manzaranın bulunduğu bu Skogafoss’a mutlaka gitmelisiniz.

Geysir

İzlanda volkanizmanın en aktif hatalarının bulunduğu bir ülke.Burada volkanlar aktif olarak patlıyor ve aslında bunlar muhteşem görüntüleri oluşturuyor. Geysir’deki patlamalar sonucu su fışkırması böylesi güzel manzaralara eşlik etmiş.Ancak bir o kadar da tehlikeli. Gitmeden önce dikkat edilmeli.

İşte İzlanda’yı yazarken bile aslında yaşadınız. Bir de güzeller güzeli , sevimli bu ada ülkesine gittiğinizde neler hissedersiniz kim bilir. Sessizlik, dinginlik,huzur isteyen buna yönelik seyahat eden turistlerin tam olarak da gitmesi gereken bir yer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.