Marmara, Nereye Gidelim

İstanbul’un En İyi 10 Kamp Alanı

İstanbul Kamp Alanları

Ülkemizin en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul, kamp yapmak isteyenlere çok çeşitli kamp alanları sunmaktadır. İşte bazı kamp alanları;

1- Kilimli Koyu- Ağva

İstanbul’da şehirden uzaklaşmak isteyenlerin çok sık gittiği Ağva’da bulunan Kilimli Koyu’nda herhangi bir kamp işletmesi bulunmamaktadır. Bu yüzden de kamp yapmak isteyenler tüm kamp için gereken eşyaları yanında götürmesi gerekir. Denize karşı kamp yapmak isteyenler kesinlikle buraya uğramalılardır.

2- Polonezköy Tabiat Parkı- Beykoz

Yaklaşık olarak 3000 hektar alan kaplayan Polonezköy Tabiat Parkı’nda kamp, piknik, bisiklet sürme gibi pek çok alan bulunmaktadır. Tabiat parkının içerisinde kamp ihtiyaçlarınızı karşılamak için de bir kamp işletmecisi de bulunmaktadır.

3- Sahilköy Kamp Alanı- Şile

Şile’nin merkezine 15 km uzaklıkta olan Sahilköy Kamp Alanı, iki farklı kamp seçeneğiyle kamp severlerin beğenisini topluyor. İster deniz karşısında isterseniz de orman içerisinde kamp yapabilirsiniz. Tuvalet, duş, market gibi ihtiyaçlarınızı da kolayca karşılayabileceğiniz alanlar bulunmaktadır.

4- Kumköy Kilyos Kamp Alanı

İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı olan Kumköy Kilyos Kamp alanı, müşterilerine ücretsiz kamp yapma imkânı sunmaktadır. Şehir merkezine 40 km uzaklıkta olan bu kamp alanında ihtiyaçlarınızı karşılamak için market gibi alanlar da bulunmaktadır. Kumköy Kilyos Kamp Alanı, deniz kenarında kamp yapmak isteyenlerin tercihleri arasında ilk sıraları almaktadır.

5- Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı

İstanbul’un kuzeyine bulunan bu kamp alanı, şelalesiyle ve ferahlığıyla kamp severleri büyülemektedir. Pek çok kişinin bilmediği bu alanda kamp yapmak da mümkündür. Fakat bölgede WC, duş, market gibi alanlar bulunmuyor. Bu yüzden buraya gelirken Hacıllı Köyü’nde ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.

6- Sofular Plajı Kamp Alanı- Şile

İstanbul’un Şile ilçesine bağlı olan Sofular Köyü’nde bulunan kamp alanı, kamp severlere ücretsiz imkân sağlıyor. İhtiyaçlarınızı çevre işletmelerden veya Sofular Köyü’ndeki yerlerden karşılayabilirsiniz. İsterseniz deniz kenarında isterseniz de plaja 5 dk yürüme mesafesi bulunan mesire alanlarında kamp yapabilirsiniz.

7- Korsan Koyu Kamp Alanı

İstanbul’a biraz uzak olan bu kamp alanı, şehir merkezine 120 km, Çatalca’ya 70 km uzaklıktadır. Kamp severlere ücretsiz hizmet sağlayan bu alanda ihtiyaçlarınız karşılayabileceğiniz herhangi bir market, WC, duş gibi alanlar bulunmamaktadır bu yüzden Korsan Koyu Kamp Alanı’na gelirken eşyalarınızı yanınızda getirmeniz gerekir. Bölgenin diğer yanında ormanlık alan bulunur fakat kamp yapmak biraz riskli olabilir. Kamp severler deniz tarafını tercih etmektedir.

8- Green Park Camping- Ağva

Türkiye’nin en büyük kamp alanlarından biri olan Green Park Camping, plajı ve 100 karavan- çadır kapasitesiyle büyük bir işletmedir. Kamp alanında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz market, duş, dev ekran TV, çocuklar için oyun ortamları gibi çok çeşitli alanlar bulunmaktadır. Çadırda kalmak istemeyenler karavan veya bungalowlarda kalma imkânı da vardır. Kişi sayısına ve kalınacak yere göre fiyatları değişmektedir.

9- Burgazada Madam Martha Koyu

İstanbul’a bağlı olan Burgazada’da bulunan bu koy, kamp severlerin gözdesidir. Fakat bölgede herhangi bir işletme, ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir alan bulunmamaktadır. Kamp severlere ücretsiz imkân tanıyan bu koy, gün batımı manzarasıyla da pek bir ünlüdür.

10- Semizkum Mocamp

İstanbul’un Silivri ilçesine bağlı olan Semizkum’ da bulunan bu alan, 250 metre uzunluğunda kumsala ve 300 karavan ve çadır kapasiteli alana sahiptir. Türkiye’nin ve İstanbul’un en büyük kamp alanlarından birisidir. İçerisinde her türlü ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz çok fazla çeşidi olan alanlar bulunmaktadır. Fiyatları, nerede kalacağınıza ve kaç kişi olduğunuza göre değişmektedir.

İstanbul Kamp Alanları listesini incelediniz, kamp alanına yerleştikten sonrası etrafı dolaşmak veya yeme içme için yeni yerler arıyor olabilirsiniz, bu rehber yazılar işinize yarayabilir: İstanbul Gezilecek Yerler Listesi, İstanbul Kahvaltı Mekanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.