Marmara, Türkiye, Yemeiçme

İstanbul’un En İyi 10 Kahvaltı Mekânı

İstanbul Kahvaltı Mekanları

Dünyanın en turistik ve en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul’da kahvaltı yapabileceğiniz çok fazla mekân vardır. İşte bu mekanlar;

1- Munis Moda

Genç sanatçı çiftin kafesi olan Munis Moda, Kadıköy’ün en güzel kafeleri arasında yerini almıştır. Genç çift, bütçeleri dahilinde mutfaklarını Kadıköy’ün en güzel sokaklarından biri olan Nene Hatun Sokak’a taşımışlardır. Munis Moda’da çok çeşitli ürünlerden oluşan serpme kahvaltı da çok uygun fiyatlarla sizleri beklemektedir.

Adres: Caferağa mah. Nenehatun sok. 4b Kadıköy/İstanbul

2- Forno Balat

İstanbul’un tarihi semtlerinden biri olan Balat’ ta açılan bu kafe, organik reçelleri, çıtır kruvasanları, leziz pideleri ve daha birçok ürünleriyle kahvaltıların baş tacıdır. Müşterilerini lezzet ve kalite yolculuğuna çıkaran Forno Balat sahipleri Beyoğlu’nda sizleri bekliyorlar.

Adres: Balat Mahallesi, Kireçhane Sokak, No 13. Fatih, İstanbul

3- Lacivert

Anadolu Yakası’nın boğaz manzarasıyla kendine aşık eden balık restoranlarından biri olan Lacivert, her ne kadar deniz ürünleriyle meşhur olsa da kahvaltılarının lezzeti de es geçilemez. Boğaz manzarasına karşı kahvaltı yapmak isteyenlerin tercih arasında ilk sıraları almaktadır.

Adres: Anadolu Hisarı Mh., Körfez Cd. 57/A, 34410 Beykoz/İstanbul

4- Ada Kahvaltı

Büyükada’daki bir köşkte hizmet veren Ada Kahvaltı, harika köy kahvaltısıyla insanları kendine çekmekte. Adalı olan işletmeciler, kendi evlerini kafeye dönüştürmüşlerdir. Çok fazla ürün çeşidi ve sıcacık hamur işleriyle müşterilerine kapılarını açıyor.

Adres: Akdemir Sokak No:6 Büyükada

5- Nelipide Gurme

İstanbul’un en güzel caddelerinden biri olan Bağdat Caddesinde bulunan Nelipide Gurme, İstanbul’da yöresel lezzetler arayanların tercihleri arasındadır. Asıl şubesi Ordu’ da bulunmaktadır. Siz de ordu lezzetleri arıyorsanız bu kafeyi tercih edebilirsiniz.

Adres: Göztepe Mahallesi, Bağdat Cd. 199/B, 34730 Kadıköy/İstanbul

6- Privato

Beyoğlu’nda bulunan Privato, organik ve vintage olmasıyla çok dikkat çekmektedir. Her ürünleri organik olan bu kafede boş yer bulmak zor olabilir. Mekânın masa örtüleri, vintage tabakları ve fincanları sizleri eskiye götürebilir.

Adres: Şahkulu Mh., Galip Dede Caddesi no:3, 34420 Şişhane Beyoğlu/İstanbul

7- Lokma

Rumelihisarı’nda bulunan Lokma, manzarasıyla sizleri kendine çekebilir. Organik ürünlerle hazırlanan kahvaltılarında %100 manda kaymağı, doğal ev reçellerinden mıhlamaya kadar pek çok ürün bulunmaktadır. Siz de Rumelihisarı’na karşı kahvaltı yapmak istiyorsanız Lokma’yı tercih edebilirsiniz.

Adres: Rumelihisarı Mahallesi, Yahya Kemal Caddesi, no:12 Sarıyer/ İstanbul

8- The House Cafe

Ortaköy İskelesinin yanı başında bulunan The House Cafe, müşterilerine ister hafta içi ister hafta sonu manzaraya karşı güzel bir kahvaltı yapma tercihi sunuyor. The House Cafe’ de kahvaltı çeşitleri menüden seçerek yani alakart olarak sunulmaktadır. 2005 yılında açılan The House Cafe, 450 kişilik kapasiteye sahip şubesiyle siz müşterilerini beklemektedir.

Adres: Yıldız mh. Salhane sok. no:1, 34349 Ortaköy/ İstanbul

9- Vaniköy Mutfak

Boğaz’da kahvaltı yapmak isteyenlerin tercih ettiği Vaniköy Mutfak, Şef Murat Bozok’ un danışmanlığında hazırlanan menüsüyle sizlerin mutlu bir sabah, güzel bir gün geçirmeniz için harika lezzetleri ve güler yüzlü çalışanlarıyla müşterilerini bekliyor.

Adres: Vaniköy cd. No. 39/1 34684 Kandilli/ İstanbul

10- Feriye Sarayı

Ortaköy’de denize sıfır; Boğaziçi Köprüsü, Ortaköy Camii ve Kız Kulesi manzaralı Feriye Sarayı’ndaki tüm lezzetler Şef Aydın Demir imzası taşımaktadır. Eğer İstanbul Boğazı’ na karşı hafta içi veya hafta sonu fark etmeksizin kahvaltı yapmak isteyenlerin tercih ettiği bu şahane mekân sizleri beklemektedir.

Adres: Yıldız Mah., Çırağan Cad. no:40, 34347 Beşiktaş/ İstanbul

İstanbul Kahvaltı Mekanları listesini incelediniz, kahvaltı sonrası etrafı dolaşmak için yeni yerler arıyorsanız, bakınız: İstanbul Gezilecek Yerler Listesi, İstanbul Kamp Alanları