Kuzey Amerika

Houston’da Gezilecek Yerler

Houston Hayvanat Bahçesi

Şehirdeki en popüler merkezlerden birisidir.55 hektarlık arazilerin üzerine inşa edilmiştir. Bu hayvanat bahçesinin içerisinde, jaguar, kırımızı panda, zürafa cinsinde pek çok hayvanlar vardır.

Houston Uzay Merkezi

Gemini ve Apollo isimli uzay aletlerinin kapsülleri tarzında, uzay ile ilgili araştırmaları yapmak için konu niteliğinde olan bu merkezde pek çok donanımları görebilirsiniz. Bu uzay merkezlerinde yer alan istasyonlarda yaşam ile ilgili bilgiler alabilirsiniz. Yerçekiminin olmadığı bir ortam mevcuttur siz d orada bu deneyimi yaşayabilirsiniz. Hatta ki NASA da görevli olan astronotlarla yemek bile yeme imkânına sahip olabilirsiniz.

Merkez Akvaryumu

Egzotik su canlılarından meydana gelen devasa akvaryumdur. Amazon yağmur ormanlarını, mercan kayalıklarını, beyaz kaplan sergilerinin haricinde lunaparkları da vardır.

Doğa Bilimleri Müzesi

Kelebek, tropik bitki, şelale, yağmur ormanlarının ortamları dinozorların iskeletlerinin yer aldığı sergiler gibi doğal hayatı içerisinde barındıran birçok örnek görebilme imkânınızın olduğu harika bir müzedir. Müzenin içerisinde ek olarak  Imax gösteri salonu da var. Bu müzede Teksas’ın vahşi hayatı ve doğal yaşamı hakkında pek çok gösterimi de izlenir.

Sam Houston Tarih Parkı

Bu devasa parkta Houston’un tarihi evlerin restore edilmiştir. Yalnızca evleri değil, Kiliseyle yeniden restore edilen eski dükkânlar da mevcuttur. Burada ki evleri gezmek için isterseniz rehberi olan turlara katılabilirsiniz

Çağdaş Sanat Müzesi

Şehir merkezine en yakın eğlence merkezlerindendir. Dönme dolaplar, atlıkarıncalar, gibi aktiviteler ile ailenizle eğlenebilir, yemek yemek, içmek için gidilebileceğiniz ve hoş vakitler geçirilebilecek bir yerdir. 

Diğer Gezilecek Yerler

  • Splastown
  • Cenaze Tarihi Müzesi
  • Sağlık Müzesi
  • Yahudi Soykırımı Müzesi
  • Güzel Sanatlar Müzesi
  • Hermann Park
  • Kemah Boardwalk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.