#Keşfet, Avrupa, Türkiye

Yoğun Bir Haftanın Ardından Hafta Sonu İstanbul’da Gezilecek Yerler Listesi

Soğuk ve gri havalardan sonra şimdi eve kapanmak olmaz. Güneşin kendini gösterdiği ama yakmadığı, rüzgarla içimizin ferahladığı havaların zamanı şimdi.

Harekete geçin, İstanbul’un tadını adım adım çıkarın!

Yürüyerek haftanın yorgunluğunu atalım ya da güne dinç başlayalım dendiğinde akla ilk gelen Belgrad Ormanı, Fenerbahçe Parkı ya da Caddebostan Sahili’dir. Bu noktaları biz de çok seviyoruz ama bu sefer rotanızı değiştirmeye ve başka yerleri de keşfetmeye ne dersiniz? 

İstanbul’u farklı açılardan deneyimlemeye meraklı olanlar, sizi Yeniköy-Büyükdere taraflarına alalım. Boğaz esintisinden, kıyısına inci gibi dizilen yapılardan her zaman etkilenmişizdir. Bu parkur bize eski İstanbul’un dokusunu tüm güzelliğiyle sunuyor. Yeniköy’den başlayacağınız yolculuk Tarabya, oradan da Büyükdere’ye kadar sürer. O kadar yürüdük, yakınlarda başka ne taraflara gidip keyif yapalım derseniz, onun için de önerilerimiz var.

Arnavutköy’de yemek seçeneği çok, sizin canınız ne ister?

Balık ya da Mantı! Yolunuz Arnavutköy’e düştüğünde canınız o an ne çeker bilemeyiz. Sevdiğiniz bir köfteci vardır, tercihiniz bellidir. Ya da oraya gidince sadece balık yerim dersiniz. Ama demeyin  Her türlü damak tadına, ana, keyfe uygun bulacağınız mekanlarıyla Arnavutköy sizi bekliyor. 

Sonrasında da Boğaz’a çıkan dar sokaklarını dolaşmak, nostaljik İstanbul’un mirası evlerindeki ayrıntıları keşfetmek, mahalle kültürünü hissedebileceğiniz insanlarıyla selamlaşmak tercihinize kalmış.

Herkesin sevdiği, fotoğraf makinesi yoksa uğramadığı yer Balat

Balat, fotoğrafçılığa merak sarmış çoğu İstanbullu’nun uğrak mekanı oldu. Geri kalanlarımızsa Instagram’da gördüklerine bayılır, beğenir; bir gün gideceğim der, durur. Belki de şimdi tam zamanıdır!

Birçok kültürün etkisini bulabileceğiniz bu sokaklar tarihin canlı kanıtı. Üstelik yeni mekanlarıyla da modern dünyanın etkilerini kendi dünyasında yoğurmasını biliyor. Dillere pelesenk olmuş şarkının baş konuğu Agora Meyhanesi de Balat’ta, üçüncü dalga kahveciler de… Yüzyıllara meydan okuyan bu yerin herkese anlatacağı hikayeler farklıdır. Hadi şimdi size anlatacaklarına kulak verin!

Sakinliğiyle, Boğaz manzarası ve mekanlarıyla gönülleri kazanan Moda

Kadıköy’ün kalabalığından sıyrılıp Moda’ya adım attığınızda bir soluk alırsınız. Zaman sanki kendi seyrinde yavaşlar.

Güneşin batışının en keyifle izleneceği yerlerden biridir Moda. Topkapı Sarayı’nın arkalarında kaybolur, insana huzur verir. Günün karmaşasından uzaklaşıp Tarihi Moda İskelesi’nde, kafelerinde, çay bahçelerinde, restoranlarında hem lezzete doyarsınız hem de enerji depolarsınız. 

İstanbul’un popüler çocuğu Karaköy

Son yıllarda Karaköy günün her saatinde İstanbullular’ı ağırlıyor. Kahvaltı mekanlarından kafelerine, butiklerinden kitapçılarına herkesin kendine göre bir şeyler bulabileceği bir yer. Hava kararıp şehrin ışıkları yanınca ise bambaşka bir hal alıyor. 

Grafitilerle, rengarenk ışıklarla süslenen sokaklar, havaların ısınmasıyla gençlerle dolup taşıyor. Gün ışıyana kadar dans etmek isterseniz de Karaköy’de seçenek çok. Sadece hipster’ların uğrak mekanı diye düşünmeyin, hemen şimdi keşfedin. 

 

One thought on “Yoğun Bir Haftanın Ardından Hafta Sonu İstanbul’da Gezilecek Yerler Listesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.