Seyahat Notları, Yola Çıkmadan

Hafif bir valiz hazırlamak için 12 faydalı ipucu

Seyahat etmek, ne kadar eğlenceli olursa olsun, bir bedeli olabilir. Bu nedenle, sırt ağrılarından ve havalimanının izin verdiği seyahat çantası ağırlığından kaçınmak için yanınızda taşınabilir hafif bir valiz hazırlayın. Aynı zamanda, yeni satın alımlara sığacak kadar alana sahip olacaksınız. Tüm bu seyahat valizi hazırlama önerileri, zor bir iş ama sonunda hepsine değecek.

Hafif bir valiz hazırlamak için işte bazı yararlı ipuçları!

1. Sadece bir çift pantolon getirin. Kimsenin farkına varmadan birden fazla giyilebilir. Dönüştürülebilir fermuarlı yürüyüş pantolonları da harika olabilir.

2. Sıcak bir yere gidecekseniz, yer kazanmak için kot pantolon yerine şort giyin.

3. Bir çift ayakkabı yeterince iyidir. Ayağınızda başka çift olacak. Bu şekilde iki tane olacak. Zaten kıyafetler için çok fazla kombinasyon yapabilirsiniz. Sadece çok farklı tasarımlara sahip olduklarından emin olun.

4. Sadece kılıf içinde kıyafet getirmeyin. Bunun yerine yanınızda biraz deterjan getirin. Daha sonra çamaşırlarınızı lavaboda yıkayıp ertesi gün kuruması için asabilirsiniz. Ancak %100 pamuklu giysilerin kuruması çok uzun zaman alır, bu yüzden aklınızdan bile geçirmeyin.

5. Cildiniz birkaç gün günlük cilt bakımı adımlarını kaçırmaya dayanamıyorsa, bunun yerine onları seyahat için küçük şişelerde getirin ve aktarın. Onları bitirdikten sonra, atabilirsiniz ve çantanız biraz daha hafif olur.

6. Makyaj setinin tamamını getirmenize gerek yoktur. Yolculuk için planladığınız kıyafetlerle uyumlu paleti yanınızda taşıyın. Beklenmedik dezavantajlardan uzak durmak için sıvı göz kalemlerinden ve göz gölgelerinden kaçının.

7. Gerilebilir üst kısımlar hafif ambalajlar için mükemmeldir. Giydiğinizde küçülebilir ve esneyebilirler.

8. Yıka ve giy sadece saça uygulanmaz. Size iyi görünmesi için ütüleme zahmetine girmenizi gerektirmeyen kıyafetleri paketleyin.

9. Mevcut tüm alanlardan yararlanmak için, seyahat şarj cihazlarını, fiş dönüştürücüleri ve benzerlerini ayakkabı veya botlarınıza yerleştirin.

10. Büyük mağazalardaki parfüm deneme şişeleri, gerçek anlaşmayı getirmek yerine kullanışlıdır 😉

11. Çok hafif, emici, çabuk kuruyan ve az yer kaplayan seyahat havluları bulundurun.

12. Seyahat rotanıza göre hangi kıyafetleri getirmeniz gerektiğinin bir listesini yapmak iyi bir fikirdir. Sadece beş gün kalacaksanız, 20 çeşit gömlek getirmenin ne anlamı var? Kıyafetlerinizi önceden planlayın.

Seyahat valizi hazırlama önerileri ile seyahatinize güzel bir başlangıç yapmasını diliyoruz.

İyi tatiller…


Nereye Gidelim Gezi Rehberi
Seyahat planlama rehberi
10 Adımda Nasıl Seyahat Bloğu Sahibi Olunur
→ Yolculuğa çıkarken bavulunuza koymanız gereken 8 şey


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.