Asya, Avrupa, Dünya, Güney Amerika, Kuzey Amerika, Nereye Gidelim

İnsanların Hayalini Süsleyen ve Mutlaka Gitmek İstediği 10 Şehir

Mutlaka Gidilmesi Gereken 10 Şehir listesi Seyahat programı oluşturan bir çok kişi için unutulmaz bir keşif olabilir , birçoğu için dinlenme ve bazıları için farklı insanlar ve farklı kültürler tanımak. Gezmeyi herkes sever. Özellikle farklı yerleri gezmek her yaştan kişinin tatmak istediği bir deneyimdir. Bazı şehirler vardır ki birçok kişinin hayalini süslemektedir. Bu şehirleri ziyaret etmek herkesin isteyeceği bir şeydir.

Dünyanın dört bir yanında insanların mutlaka gitmek istedikleri şehirler vardır. Eğer seyahat etmeyi seviyorsanız mutlaka bu şehirlerden birkaçını seyahat etmeli ve farklı deneyimler tatmalısınız.

Paris

Fransa’nın başkenti ve en etkileyici şehri olan Paris, en çok turist alan şehirlerden biridir. Mutlaka gitmek istenilen şehirlerden biri olan Paris’i ziyaret etmeli ve Eyfel Kulesinin önünde resim çekinmelisiniz. Romantizmi doruklarına kadar hissedeceğiniz Paris bulvarında yürüyerek buralardaki kafeleri, restoranları ve butikleri ziyaret edebilirsiniz. Paris’i ziyaret etmek birçok kadının hayalidir.

Miami

ABD’nin en çok turist ağırlayan kentlerinden biri olan Miami, Florida eyaletinde bulunmaktadır. Turistlerin sıklıkla ziyaret ettikleri Miami mutlaka gezip görmeniz gereken yerler arasında yer alır. Eğlenmek isteyenlerin ziyaret ettikleri Miami, dünyanın en büyük parti şehridir diyebiliriz. Farklı tarihi yapılar bulunmasa da insanlar Miami’nin barlarını, sahilleri ve eğlence yerlerini ziyaret etmeyi seviyor. Eğer herkesin ziyaret etmek istediği yerleri gezmek istiyorsanız, listenizin başına Miami’yi koyabilirsiniz.

Bangkok

Eğer tek bir Asya şehrine gitmek istiyorsanız tercihinizi mutlaka Tayland’ın başkenti Bangkok’tan yana kullanmalısınız. Asya’nın en batılı şehri olarak tabir edilen Bangkok, geleneklerine bağlı ve farklı renkleri, farklı tarzları bir arada barındıran bir şehir. Yeni keşifler yapmak isteyenlerin mutlaka gitmeleri gereken şehri gezerek farklı bir kültür görebilirsiniz. Gideceğinize asla pişman olmayacağınız Bangkok, turistler için ideal bir şehir.

Rio De Janerio

Gezmeyi sevenlerin gitmesi gereken yerlerin başında Rio De Janerio geliyor. Brezilya’yı ziyarete gitmişseniz mutlaka gitmeniz gereken şehir kendine has bir kültüre sahip. Yerel halkın giydiği cariocas kıyafetlerini giyerek onlara katılmanız mümkündür. Sahilini ziyaret edebileceğiniz şehir gezmeyi sevenlerin ve muhteşem bir tatil yapmak isteyenlerin gitmeleri gereken bir yer.

New York

Amerika Birleşik Devletlerinin en büyük şehirlerinden biri olan New York dünyanın başkenti konumunda. Milyonlarca kişinin ziyaret etmek istediği hatta yaşamak istedikleri New York, adeta dünyanın kalbi. Times Meydanı ve Broadway ile meşhur olan şehir, binaları ve göz kamaştıran ışıkları ile sizleri cezbediyor. Birçok farklı kültürlerde yemekleri yiyebileceğiniz restoranlara sahip olmakla birlikte alışveriş tutkunları için de son derece ideal bir şehir. Her konuda önü olan New York, eğer yurtdışı seyahatine çıkmışsanız mutlaka gezmeniz gereken bir şehir.

Las Vegas

Lunaparkı andıran görüntüsü ile herkesi büyüleyen bir kent olan Las Vegas, gezilmesi gereken şehirler listesinde yer alıyor. Önemli eğlence şehirlerinden biri olan Las Vegas az ya da hiç kuralları bulunmakta. Eğlenmek isteyenlerin ilk durağı mutlaka Las Vegas olmalıdır.

Dubai

Bir mega şehir olan Dubai, Orta Doğu’nun en cazip şehirlerinden biri. Mimari tarihe sahip olan şehir, birçok turistin dikkatini çekmeyi başırıyor. Lüks restoranlara ve otellere sahip olan Dubai’de eğlenebileceğiniz birçok yer bulabileceksiniz.

Los Angeles

Birçok kişinin seyahat etmek istediği Hollywood’un merkezi konumunda olan Los Angeles, mutlaka gidilmesi gereken şehirlerden biri.

Barselona

Mimarisi, yemekleri ve dinamik yaşamı ile en çok ziyaret edilen şehirlerden biri olan Barselona, yurt dışı seyahatine çıkanların listelerinde en başa koymaları gereken bir şehir.

Londra

Canlı sokak yaşamının yanı sıra, sahip olduğu sanat eserleri ve alışveriş mekanları ile turistlerin dikkatini çeken şehirlerin başında gelen Londra, gezmeyi sevenlerin ziyaret etmesi gereken şehirler sırasında ilk sıralarda yerini alıyor.

Mutlaka Gidilmesi Gereken 10 Şehir yada Dünyada Görmeniz Gereken 5 Doğa Harikası arasında kararsın kalınabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.