Avrupa

Gelendzhik’de Gezilecek Yerler

Şehir, Krasnodar Bölgesi’nin güney-batısında, Novorossiysk’ten 25 km uzaklıkta, güneydoğu yönünde, Markotch sırtının batı kısmının eteğinde, Karadeniz’in Gelendzhikskaya Körfezi kıyısında yer almaktadır. Sağlık beldesi Gelenschik’te 21 yerleşim yeri bulunmaktadır. Kaplıca sezonu her yıl geleneksel tören karnavalı Güneş Gelendzhik şehrinde gülümsüyor.Haziran ayının ilk Pazar günü ile açılır. Rusya Ulusal Sanat Festivali “Güney Geceleri” Ağustos – Eylül aylarında düzenleniyor. Bu aynı zamanda Rusya’nın Çocuklar ve Gençler için Edebiyat ve Sanat Festivali “Çocuklar ve Kitaplar” ı da içerir.

İki teleferik

Burada vahşi hayvanları görebilir, “Yüzyılların ve suların derinliklerinden” sergi kompleksini ziyaret edebilir, Rusya’daki ilk yapay mağarayı ziyaret edebilir, Markotchsky sırtını fethetmek için teleferiğe binebilir ve 640 m yükseklikten şehri ve koyu görebilirsiniz.

“Olymp” Eğlence Kompleksi

Vahşi hayvanlarla hayvanat bahçesi, okyanus akvaryumu, teraryum, çocuk kasabası, bowling kulübü, konser salonu, dairesel gösteri halkası, balık tutma, binicilik yürüyüşleri, cip gezileri ve dörtlü gezintiler, kafe ağı ve yüksek dağ restoranı, ayrıca parkın ana cazibe merkezi bulunmaktadır.

Altın Koy

Su sporlarının onda biri, otopark, otel, uzak bağlantı noktaları, dans ve spor alanları, çocuklar için su rekreasyon kompleksi. Su parkı, 15 hektarlık bir alanda yer almaktadır ve Rusya’nın en büyüğüdür. Burada, ılık suda yeterince iyi su atraksiyonlarının tadını çıkarabilir ve dost canlısı güney güneş ışınlarının altında huzur ve sessizliğin tadını çıkarabilirsiniz.

Gelendzhik’te Yunus Akvaryumu

Ziyaretçilere iyi bir karşılama ve geniş bir numara “çeşitliliği” garanti edilir: su üzerinde ilham verici danslar, harika ses sanatı, etkili akrobatik numaralar, tüm neşe ve coşku denizi, Spitzern itfaiyesi ve unutulmaz izlenimler! Ayrıca yunus tarafından boyanmış eşsiz bir resmin sahibi olma şansı ve büyüleyici deniz yaratığı ile birlikte fotoğraflanma şansı.

Okyanus Akvaryumu

Ziyaretçiler çok eğlenir ve deniz hayvanlarının yaşamı hakkında birçok yeni şey öğrenir. Geziler, deniz faunasıyla ilgili materyalleri çocukların ve yetişkinlerin özlem duymayacağı şekilde ilginç bir biçimde sunan nitelikli uzmanlar biyologlar tarafından yönetiliyor.

Deniz Gezileri

Açık denizde, Golubaya koyunda , kayaya geziler, motorlu gemilerde, “Globus” çift gövdeli gemide ve çok sayıda yelkenli teknede düzenlenmektedir. Gemilerde açık denizde gece diskoları düzenleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.