Ege, Nereye Gidelim, Türkiye

Fethiye’yi Görmek için 7 Neden

Fethiye’yi Görmek için 7 Neden: Ülkemiz, bulunduğu coğrafya bakımından gerçekten özel bir konuma sahip ve bu da turizm cenneti olarak nitelendirmemizi mümkün hale getiriyor. Yerli ve yabancı turistlerin göz bebeği olan Fethiye hakkında konuşacağız. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden başlayalım.

Ölüdeniz

Teke Yarımadası’nda bulunan bu güzellik, Fethiye’yi görmeniz için en önemli nedeniniz olabilir. Masmavi denizi ve sörf tutkunlarına ev sahipliği yapıyor olması burayı çok daha keyifli bir hale getiriyor. Ölüdeniz, Fethiye ziyaretlerinizde görmeniz gereken noktalardan biri. Güneş’in batışına tanıklık ederken harika fotoğraflar çekebilir ve akşamınızı su sporları ile noktalayabilirsiniz.

Kelebekler Vadisi

Bu şahane doğal güzellik, Fethiye’yi Görmek için 7 Neden arasında ilk sırayı alabilir! Sarp kayalıkları yürüyerek aştığınızda sizler sayısız kelebek türü karşılıyor olacaktır. Bu cıvıltıya ve renk cümbüşüne tanıklık etmek ve görsel şöleni fotoğraflamak adına Kelebekler Vadisi’ni de listelerinize dahil edebilirsiniz. An itibarıyla Fethiye’nin en çok tercih edilen noktalarından biri ve konaklama konusunda da sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyoruz.

Dalaman Çayı

26 km’lik bir parkur mevcut ve bu da rafting tutkunları için oldukça önemli bir detay. Yalnızca yabancı turistler değil, bu spor ile yakından ilgilenen yerli turistler de her yıl yaz aylarında bu bölgeye akın ediyor. Adrenalin tutkunu iseniz eğer sizler de dalaman Çayı’nı listelerinize dahil edebilir ve yaz ayarlında ziyaretlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Katrancı Koyu

Öğrenciler için harika bir yer. Kamp atmak ve çadır kurmak için yüksek rakamlar ödemek istemiyorsanız eğer Katrancı ile tanışabilirsiniz. Bu kamp alanını mesken tutan çok sayıda müdavim var ve ziyaret ettiğinizde çok sayıda karavanın konumlandığını sizler de görüyor olacaksınız. Bir işletme elbette mevcut ve çadırınız olmadan da bu kamp alanını ziyaret edebiliyorsunuz.

Yamaç Paraşütü ve Babadağ

Babadağ, yamaç paraşütü tutkunları için rüzgarın çoğu zaman lehinize estiği bir yer. Yazımızın başında ülkemizin konumundan söz etmiştik ve ne kadar kıymetli bir değer olduğundan bahsettik. Babadağ bunun en güzel ve en çarpıcı örneklerinden biri. Bölgeyi ziyaret ederseniz eğer yamaç paraşütü yapmadan ayrılmayın. Burada çok sayıda şirket ve aynı zamanda şahıs da hizmet vermeye devam ediyor.

Cennet Koyu

Tekne turu sever misiniz? Eğer böyle bir tutkunuz varsa teknelere atlayıp sizler de cennet Koyu’nu keşfedebilir ve doğal güzelliklerine tanık olabilirsiniz. Tur teknelerinin tamamı bu bölgede mola veriyor ve yarım saat kadar vakit geçirebiliyorsunuz. Denizin rengine hayran kalacak ve aşık olacaksınız.

Balık Pazarı

Fethiye merkezi ziyaret ederek sizler de balık pazarını keşfedebilirsiniz. Burada çok sayıda restoran mevcut ve alkolünüzü yudumlayıp lezzetli bir balık yemek isterseniz eğer kesinlikle en doğru tercihlerden bir tanesi olacaktır. Yalnızca balık değil, deniz ürünlerinin en sevilenleri de bu restoranlarda servis ediliyor ve damak tadınıza uygun şekilde hazır hale getiriliyor. Restoranların yanı sıra çok sayıda kafe de bu bölgede biraz soluklanıp nefes almanız adına hizmetinizde.


Nereye Gidelim
Egede Gezilecek Yerler
Fethiyede Gezilecek Yerler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.