Dünya

Dünya’nın En Harika 11 Alışveriş Merkezi

Şüphesiz bu alışveriş merkezlerinden birini ziyaret etmeyi ve dünyanın en seçkin moda mekanlarında alışveriş yapmayı hayal etmişsinizdir.Büyülü bir deneyimden daha fazlasını yaşayabileceğiniz Dünya’nın En Harika 11 Alışveriş Merkezi listesi…

 

Mall of America Alışveriş Merkezi, Minnesota / ABD

Bu alışveriş merkezinde büyük bir tema parkı ve açılışından beri evliliklere ev sahipliği yapan bir düğün şapeli var. Brüt alanı 4200.000 metrekare olduğu için Mall of America, Kuzey Amerika’nın alışveriş merkezleri içerisinde üçüncü en büyük olarak kabul edilir.

 

Emirates Alışveriş Merkezi, Dubai / BAE

Bu alışveriş merkezi bir alışveriş ve eğlence kompleksidir. 450’den fazla mağaza ve “Dubai” pistinde kayak gibi birçok eğlence seçeneği var. Ayrıca 14 Cinestar sinema, 500 koltuklu tiyatro ve sanat galerisi bulunmaktadır.

 

Grand Canal Alışveriş Merkezi, Las Vegas / ABD

Bu alışveriş merkezi 46000 metrekarelik bir taban alanına ve gondol üzerinde duran alışveriş merkezini gezip ziyaret edebileceğiniz iç kanallara sahiptir. Bknz: Las Vegas da Gezilecek Yerler

 

Tokyo Midtown Alışveriş Merkezi, Tokyo, Japonya

Bu alışveriş merkezinin ana kulesinde Yahoo, Fuji Xerox ve Ritz Carlton Hotel gibi büyük şirketler var. Alışveriş bölgelerinde 21_21 Design Sight gibi sadece süper premium markalar bulacaksınız.

 

Wafi Alışveriş Merkezi, Dubai / BAE

Bu alışveriş merkezinde dünyanın en inanılmaz ve önemli markalarının 350’den fazla mağazası var. Wafi’de insanlar en sofistike taraflarını bulurlar, çünkü her şey en yüksek ayrıcalıklıdır.

 

West Edmonton Alışveriş Merkezi, Alberta / Kanada

Bu, dünyanın beşinci ve Kuzey Amerika’daki en büyük alışveriş merkezidir. Olağanüstü dalga havuzuna sahip en büyük su parkı çatısına sahiptir.

 

İstanbul Cevahir Alışveriş Merkezi, İstanbul / Türkiye

Bu, Avrupa’daki en büyük Ticaret Merkezi’dir ve 343 mağaza, 40’ın üzerinde restoran, 12 sinema, özel bir tiyatro, bir bowling salonu ve inanılmaz bir hız trenine sahiptir. www.istanbulcevahir.com

 

King of Prussia Alışveriş Merkezi, Pensilvanya / ABD

Bu alışveriş merkezi, dünya standartlarında, farklı lezzet ve bütçeye hitap eden 400’den fazla mağaza, butik ve restoranı barındıran yerdir.

 

Zlote Tarasy Alışveriş Merkezi, Varşova / Polonya

Bu alışveriş merkezi tam bir eğlence kompleksidir. En önemli tarafı, yüksek öneme sahip ticari ofislerden oluşmasıdır. Bu alışveriş merkezinin mimari tasarımı da en şaşırtıcı özelliklerden biridir.

 

Westfield Alışveriş Merkezi, Londra / İngiltere

Bu Alışveriş Merkezi, büyük boyutu ile karakterize edilir: 30 futbol sahasına eşdeğer, yalnızca 150.000 metrekarelik bir mağaza alanı ile.

 

Dubai Alışveriş Merkezi, Dubai / BAE

Bu, 12,1 milyon metrekarelik inşa edilmiş Alışveriş Merkezi: görece, alanı açısından Dünya’nın En Harika 11 Alışveriş Merkezi listesinde 1. sırası için uygun adaydır. Dubai Mall’da 1.200 mağaza, bir akvaryum, bir buz pateni pisti, 250 odalı lüks bir otel, 22 sinema ve 120 restoran ve kafe bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.