#Keşfet, Dünya, Festivaller, Hindistan, Nereye Gidelim

Dünyada İlginç ve Görülmeye Değer 5 Festival

Dünyaki İlginç Festivaller : Milyonlarca insanın akın ettiği ve eğlencenin su gibi aktığı festivallerde yerinizi almaya hazır mısınız? İlginç ve görülmeye değer festivalleri sizler için listeledik ve dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden listemize göz atalım.

Oktober Fest

Sosyal medyada yankıları her daim devam eden ve Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen bu festival, Türk ünlü camiasının da göz bebeği olmaya devam ediyor. Her yıl tanıdık simaları misafir eden festival, görülmeye değer festivaller arasında yerini almış durumda.

Dünyaki İlginç Festivaller listesinin başında yer alan festival, 16 gün boyunca aralıksız devam eden, asırlık bir tarihe sahiptir. Yüz yıllardır devam eden ve artık geleneksek hale gelen festival, listelerinizde yer almayı fazlasıyla hak ediyor. 6 milyonu aşkın katılımcıdan bahsediliyor ve bu gerçekten müthiş bir rakam.

Bu arada Avrupa’nın en büyük açık hava festivali olduğu gerçeğini de es geçmemek gerekiyor ve hali hazırda bu unvanı da taşımaya devam ediyor. Yalnızca Türk cemiyet hayatı değil, bu festivalde birçok farklı ülkeden birçok farklı ünlü ismi de görme fırsatı elde ediyorsunuz. Alkolün su gibi aktığı festival, birçokları tarafından dünyanın en iyisi olarak lanse ediliyor.

Tomorrowland

Her yıl temmuz ayında Belçika’da düzenlenen ve 1 hafta boyunca devam eden festival, elektronik müzikseverleri misafir etmeye devam ediyor. Elektronik müziğin ritmine kapılıp eğlenceye tanıklık etmek adına sizler de bu festivali listelerinize dahil edebilir ve en kısa süre içerisinde yerinizi alabilirsiniz.

Özellikle gençler için Dünyadaki İlginç Festivaller organizasyonları başında gelen Tomorrowland için 200.000’den fazla katılımcıdan bahsediliyor ve elektronik müzik adına düzenlenen en büyük ve en önemli festivallerden biri olduğu gerçeğini de notlarımız arasında vermiş olalım. Kaliteli müzik dinlemek ve yine elektronik müziğin en iyileri ile tanışmak adına sizler de tercihinizi bu festivalden yana yapabilirsiniz. Beklentilerinize kesinlikle yanıt verecek unutulmaz anlar yaşayacaksınız.

Roskilde

Danimarka’nın en kapsamlı ve en dikkat çekici festivallerinden bir tanesi ile karşınızdayız. 4 gün boyunca aralıksız devam eden festivalde çeşitli şovlara da yer veriliyor ve müziğin sesi her daim sonda. Yüzlerce şovmenin yanı sıra müzisyende bu festivalde yerini alıyor. Eğer gerçek bir festivale ve eğlenceye ihtiyacınız varsa sizler de bu festivali listelerinize dahil edebilirsiniz. Danimarka gibi sakin bir ülkede böylesine bir festival sizlere de ilginç gelebilir ancak emin olun bu karakteristik sakinlik bu kez yıkılıyor ve üst düzey bir eğlence karşınıza çıkıyor.

Holi

‘Rrenklerin Festivali’’ olarak da bilinen Holi, Hindistan’da düzenleniyor ve geleneksel bir hal almış durumda. Mart Ayında binlerce insana ev sahipliği yapan bu festivali sizler de listelerinize dahil edebilir ve en kısa süre içerisinde yerinizi alabilirsiniz. Aşk, müzik ve kahkahayı bir araya getiren bu renkli festivalde aklınızı başınızdan alacak birçok farklı gösteri de sizleri bekliyor olacaktır.

Yalnızca yerli halk değil, dünyanın birçok farklı ülkesinden ve noktasından binlerce insan bu festivale akın ediyor ve gerçekten renkli görüntülere ev sahipliği yapıyor.

Full Moon

Tayland’ın en dikkat çekici ve gözde adalarından birinde hem tatil yapmak hem de muhteşem bir festivale tanıklık etmek ister misiniz? Dolunay’dan bir gece önce düzenlenen festival, aslında neden Full Moon olarak anıldığını da gözler önüne seriyor. 5000’den fazla insana ev sahipliği yapan festival de yine tanıklık etmeniz gereken festivallerden bir tanesi olmayı fazlasıyla hak ediyor. Gezginler ağırlıkta ancak keşfetmeyi seven herkese kapılarını aralamış urumda. Dolunay ile birlikte eğlencenin dibine vurmak ve muhteşem bir görüntüye tanıklık etmek adına sizler de notunuzu alabilirsiniz.


Festivaller Şehri Edinburg
Oktober Festivali Almanya
Hindistanda Gezilecek Yerler
Yaz Sezonundan Kaçırılmayacak Yerli/ Yabancı 5 Festival


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.