#Keşfet

Dünyanın En Egzotik 10 Plajı

1.Whitehaven Plajı – Avustralya

Avustralya’nın batısındaki Whitsunday adasında yer alan 7 kilometre uzunluğundaki bu sahil, dünyada eşi benzeri olmayan beyaz bir kuma sahip.  Karaya bağlantısı olmayan kumsala gelmek için biraz uğraşmanız gerekiyor ama inanın, burada geçireceğiniz her saniyeye değer.

Lanikai Plajı – Hawaii

Aslında Hawaii demek bile tek başına yeter ama 1 kilometre uzunluğundaki Lanikai Plajı, kumsala uzanan palmiye ağaçları ve egzotik bitkilere eşlik eden benzersiz günbatımı manzarası ile incilerin en güzeli.
Denizin koyu yeşilinin tonu aklınıza bir daha hiç silinmemek üzere kazınacak.

Fraser Adası – Avustralya

1000 yaşındaki yağmur ormanlarının 120 kilometre uzunluğundaki beyaz kumsal ile sırt sırta durduğu Fraser Adası, dünya kültürel mirasları listesinde yer alıyor. Brisbane şehrine sadece 250 kilometre mesafedeki bu doğa harikası ada, özellikle ekoloji meraklıları için biçilmiş kaftan.

Phra Nang Plajı – Tayland

Tayland’ın batısında yer alan Andaman Denizi’ni kucaklayan Phra Nang Plajı’nı benzersiz kılan ve bu listeye girmesini sağlayan özelliği sadece turkuaz denizi ve uzun kumsalı değil, aynı zamanda plajı çevreleyen ve birbirinden çok farklı şekiller almış kaya oluşumları.

Myrtos Plajı – Kefalunya / Yunanistan

Yunanistan’ın Adriyatik denizinde yer alan adalarından biri olan Kefalonya Adası’ndaki Myrtos kumsalı, uzun yolculuklar yapmadan turkuaz denizin keyfini sürmek isteyenler için harika bir opsiyon. Dik yamaçların arasına sıkışmış bu geniş kumsalda uzanmış hayatın anlamını sorgularken muhteşem bir denizin keyfini sürmekle kalmayacak, gürültülü müzik çalan ‘beach club’ konseptinden uzak olduğunuz için ne kadar şanslı olduğunuzu da hissedeceksiniz.

İpanema – Rio

En iyi kumsalları sayarken Rio De Janerio’nun bu ünlü kumsalını saymamak düşünülebilir mi? Adına birbirinden ünlü şarkıların yazılmış olması tesadüf değil. Hemen arkasına aldığı metropolü hiç umarsamayarak uzanan geniş ve upuzun kumsalı, her daim kalabalık, her daim hareketli.

Le Morne – Mauritius

Hint Okyanusu’nda bulunan Mauritius Adası’nın güneybatısında yer alan Le Morne, eşsiz sahili kadar spor tutkunlarına sunduğu farklı opsiyonlarla da öne çıkan bir ada. Dalış, kite-sörf ve rüzgâr sörfü yapanlar için biçilmiş kaftan olan bu plajda deniz ne kadar çok ton barındırıyorsa, denizin altındaki dünyası da bir o kadar renkli ve hareketli.

Ölüdeniz – Fethiye

Eşsiz doğal lagün oluşumu, benzersiz kumsalı ve dipteki yoğun kaynak suyu çıkışları sayesinde hareketsizliğine rağmen kendiliğinden yenilenen berrak suları, Ölüdeniz’i Akdeniz’in en popüler, fotoğrafı en çok çekilen noktalarından biri yapıyor. Hazır buraya gelmişken Ölüdeniz sahilinden tekne ile Aya Nikola Adası, Gemile Koyu, Karacaören ve 12 Adalar’a gidebilir veya yanı başındaki Babadağ’dan eğitmen eşliğinde paraşüt atlayışı yaparak bu benzersiz görselliğin keyfini bir de bu perspektiften sürebilirsiniz.

Harbour Adası – Bahamalar

Turkuazın her tonuna ev sahipliği yapan bir ada hayal edin. Sığ kumsallarında ata binebildiğinizi, beyaz kumlarında yorgunluğunuzu atabildiğinizi düşünün… Cazip geliyor, değil mi? İşte Bahama adalarında yer alan Harbour Adası. Kilometrelerce uzanan beyaz kumsalı herkesten uzak bir köşede inzivaya çekilmek isteyenler için onlarca plaj sunuyor. Hepsi aynı sakinlikte, hepsi aynı güzellikte…

Punta Del Este – Uruguay

Latin Amerika’da deniz, sahil ve eğlence denince akla gelen ilk adres Punta Del Este Plajı. Atlantik Okyanusu’na bakan geniş ve uzun kumsal boyunca dilerseniz kendi içinize çekilip dinlenirsiniz, dilerseniz hemen yanı başında bulunan kulüplerde eğlenenlerin arasına karışıp buzlu kokteyliniz eşliğinde güneşin tadını çıkarırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.