Dünya

Dünyada İngilizce Öğrenebileceğiniz 5 Yer

Dünyada İngilizce Öğrenebileceğiniz Yerler: Evrensel dediğimiz dillerden biri olan İngilizce, artık bir ihtiyaç haline gelmiş durumda. İngilizcenizi geliştirmek ya da sıfırdan dil öğrenmek isterseniz eğer bu konuda sizlere en iyi şekilde yardımcı olacak olan ülkeler elbette mevcut. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu ülkelere detaylı bir şekilde göz atalım ve neden bu denli yoğun tercih edildiklerini de hep birlikte görmüş olalım.

Avustralya

Dil eğitimi konusunda en başarılı ülkelerden biri ve en fazla öğrenci alan ülke olduğunu da es geçmemek gerekiyor. Bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi ise eğitim ücretlerinin daha düşük masrafla karşılanabilmesi ve ekonomik olmasıdır. Aynı zamanda eğitime verilen önem ve eğitim kalitesi de aslında bu ülkeyi ön plana taşıyan detayların başında geliyor.

Her bütçeye uygun eğitim planı bulabiliyorsunuz ve incelemelerinizi yaptığınızda ne demek istediğimizi daha iyi anlıyor olacaksınız.

İrlanda

Son dönemde Türk öğrencilerin akın ettiği ülkelerden biri. Ve tabii yalnızca Türk öğrenciler değil, dünya üzerindeki farklı birçok ülkeden öğrenci akını yaşanıyor. Dublin, bunun için merkez sayılabilecek adreslerden biri. Neden bu kadar çok ilgi görüyor ve tercih ediliyor diye soracak olursanız eğer cevabı oldukça basit: Eğitim çok daha ucuz ve çok daha kaliteli.

Geniş çaplı eğitim programları ile birlikte sizler de dilinizi kolayca geliştirebiliyor ve daha da önemlisi konuşabileceğiniz çok sayıda insan ile iletişim halinde oluyorsunuz.

İrlandada Gezilecek Yerler

Malta

Yüksek dil eğitim standartlarını daha uygun fiyata sağlayan ülkelerden bir diğeri ile karşınızdayız. Keyifli vakit geçirmek ve tatil yapmak için de öğrenciler adına uygun bir yer olduğunu düşünüyoruz. Küçük bir Ada Malta‘nın eğitime bu denli önem veriyor olması da takdir edilesi hususlardan bir tanesidir.

Bu arada konaklama imkanları konusunda da çok sayıda alternatif var ve bu alternatifleri incelediğinizde konaklamanın da diğer ülkelere kıyasla daha uygun olduğunu sizler de fark ediyor olacaksınız. Dil eğitimi için bu ülkeyi de listelerinize alabilir ve en azından kıyas yapabilirsiniz diye düşünüyoruz.

İtalyada Gezilecek Yerler

Kanada

Kanada, öğrenciler için gerçek bir avantajlar ülkesi. Vatandaşlık almak da diğer ülkelere kıyasla çok daha kolay ve dile hakim olduğunuz takdirde ve elbette yeterlilik sağladığınız bir meslek grubuna dahil olduğunuzda süreç daha hızlı ve kolay bir hal alacaktır.

Maliyetler çok daha düşük ve eğitime verilen önem ile birlikte dil eğitimi de bir adım daha öne taşınıyor. Öğrenciler için konaklama seçeneklerinin sayısı da bir hayli fazla. Türk öğrencilerin sayısı oldukça çok ve burada kendinizi yalnız hissetmeyeceksiniz. Ekonomik eğitim ve dil paketleri için Kanada da mutlaka listelerinizde yer alması gereken bir ülke.

İngiltere

Gelelim zirveye… İngiltere, tercih edebildiğiniz takdirde sizlere çok faza şey katacak ülkelerden biri. Maalesef biraz pahalı ve yukarıda bahsi geçen ülkeler ile kıyaslamak bile ütopik olacaktır. Gerek konaklama gerek eğitim paketleri bazında bir değerlendirme yapıldığında bu acı gerçeği daha net bir şekilde fark ediyor olacağız.

Eğer bütçenizi bu ülkeye göre ayarlayabiliyorsanız hiç tereddüt etmeden tercihinizi yapabilirsiniz. Eğitim programlarına katılım sağladıktan sonra konaklamayı bir şekilde daha ucuza getirebiliyorsunuz. Aile yanında paylaşımlı evlerin sayısı çok fazla ve Türk öğrencilerin büyük bir kısmı da bu konaklama türünü tercih ediyor. Bir programa dahil olduğunuzda aslında sizlere konaklama seçeneklerini de sunuyor ve bu konuda da yardımcı oluyorlar. Yani açıkta kalmayacağınızı bir kez daha belirtmek isteriz.

Edinburg Gezilecek Yerler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.