Avrupa

Bolonya’da Gezilecek Yerler

Asinelli Garisenda

Burası yıllarca dokunulmamış el değmemiş gibi duran Kent merkezinin güzel manzarasını seyredebileceğiniz bir yerdir. Kentin sembolü olan kuleler 1109 yılında inşa ettirmeye başlanmış olmuyor sonra ise tamamlanmıştır. Birkaç tane değil yaklaşık 180 tane kudretli yapılar yaptırılmıştır. Bu kulelerin 97-98 metre kadar yüksekliği vardır.

Piazza Maggiore

Burası şehrin kalbi sayılmaktadır. Özellikle yaz aylarında buraya giderseniz yılın diğer bölümlerine nazaran daha eğlenceli bir gösteri ile karşılaşırsınız. Çünkü yaz aylarında buralar daha eğlencelidir Mesela açık havada film izleme keyfini yaşayabilirsiniz.

Basilica di San Petronio

Avrupa’da bulunan büyüklerin yapıları arasında 6.’dır. Buranın inşası 1390 yılında başlamıştır. Ancak bazı sebeplerden dolayı buranın yapımı hala Tamamlanmamış vaziyettedir. Buna rağmen dinin Yapı gerek bünyesinde barındırdığı değerli eserlerden olsun gerekse manevi değerlerinden olsun turistlerin ve tatil yapanların çoğunun dikkatini çektiği bir yerdir. Iç kısmında 20’den fazla şapelin bulunduğu san petronio bazilikası ziyaret edilebilir. Buraya ilk girdiğinizde yapım aşamalarını gösteren çizimler ve modellere ulaşabilirsiniz. Müzenin 2 salonunda ise daha çok dini değerler sergilenmektedir. 1984 yılında açılan müzeyi gezdikten sonra manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Bunun için terasta çıkmanız yeterli olacaktır. Fakat bazilikaya ve müzeye girmek için herhangi bir ücret talep edilmez yalnızca terasa çıkmak isteyen turistlere ve yerel halkına 3 euro karşılığında izin verilir.

Sanctuary of Madonna di San Luca

Burası yemeği için bir bitki örtüsü ile kaplı ve bir tepenin zirvesinde bulunan bir yerdir. Buranın inşası 1723 yılında başlamıştır. Misafirlerini etkileyici Kent manzarası ile adeta herkesi kendine hayran bırakıyor. Bu eseri görmek ve şehrin tüm görkemini kuş bakışı şeklinde şahit olmak isterseniz burayı ziyaret ya gidebilirsiniz.

Fountain of Neptune

Burada gün boyu fotoğraf çekmek isteyen turistlerin ve yerel halkın olduğunu göreceksiniz. Bu Çeşmenin her bir yüzü yapıldığı dönemde dünyanın en büyük 4 Nehri olduğunu Inanılırdı. Bu Çeşmenin etrafında heykeller bulunmaktadır ve dikkat çekici özelliğe sahiptir. Siz de bu şehre gidip buraları ziyaret edebilirsiniz pişman olmayacaksınız dır sayısız güzellikleri vardır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.