Okyanusya

Auckland Gezilecek Yerler

Auckland Limani – Auckland Harbour

Auckland Liman’ı şehrin ortasında yer almaktadır. Rıhtımı görmenin en iyi yollarından birisi feribotla gezmektir. Bu yüzden bir feribot turu yapmanız şarttır. Bu şekilde sadece Limanı görmekle kalmazsınız. Auckland’ın diğer yerlerini de keşfetmiş olursunuz.

Auckland Sky Tower

Bu kule genelde şehrin her tarafından görülmektedir. Auckland Sky Tower 328 metre uzunluğa sahiptir. Aynı zamanda 360 derece panoramik bir manzaraya sahiptir. Bu yüzden 80 kilometre ilerisini bile bu kuleden rahat bir şekilde görmeniz mümkündür. Kulenin bazı kısımlarında zemin camdan yapılmıştır. Ancak çok sağlam bir cam olduğu için bu camın üzerinde korkmadan yürüyebilirsiniz. Aynı zamanda macerasever kişiler için kulenin dışında gökyüzü yürüyüş yapma imkanı sunulmaktadır.

Auckland’da Devonport

Devonport, Auckland’da bulunan sahil kesimlerinin banliyolarından birisi olmaktadır. Şehirden uzaklaşmak isteyen ve sessiz, sakin ve huzurlu bir yer isteyen kişiler için tam anlamıyla mükemmel bir yerdir. Auckland limanından bineceğiniz feribot ile 10 veya 15 dakika içerisinde Devonport’a ulaşmanız mümkündür. Burada pek çok bar ve restoranın bulunmasının yanında bir plajda mevcuttur.

Auckland Queen Street

İngiliz kraliçesi olan kraliçe Victoria’a adanmış bir cadde olmaktadır. Bu cadde 1840 yılında kurulmuştur. 1858 yılında çıkan yangında birçok bina yanmıştır. Ancak buna rağmen bazı tarihi yapılar günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Bu cadde İstanbul’un İstiklal caddesi’ne benzetilmektedir. Bu caddede yürümekten oldukça keyif alacaksınız.

Rangitoto Adası

Daha çok yeni olan bu volkanik adada toprak henüz oluşmamıştır.  Lav taşları bütün adıi çevrelemektedir. Meşhur manuka balının geldiği bitki bu adada yetişmektedir. Adanın doğal yapısını korumak için çok fazla yapı inşa edilmemiştir. Adada sadece patika ve merdivenler bulunmaktadır. Tren kullanarak da adanın en üst bölgesine çıkmanız mümkündür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.