#Keşfet, Akdeniz, Avrupa

Antalya’nın Mutlaka Ziyaret Etmeniz Gereken 6 Tatil Beldesi

Türkiye’nin turizm cenneti Antalya‘da deniz suyu çoktan ısındı, plajlar dolmaya başladı! Sadece ülkemizin değil dünyanın turizm cennetlerinden biri olarak gösterilen Antalya, hemen her köşesiyle deniz – kum – güneş tatili yapmak isteyenlerin hayallerini süslüyor. Eğer merkezden fazla uzaklaşmadan Antalya içinde tatilinizi geçirmek, Lara plajında denize girip, Kaleiçi‘nin dar sokaklarında lezzet ve kültür gezileri yapmak isterseniz hemen harekete geçin.Antalya merkezinden biraz olsun uzaklaşmak, şehir yaşamından çok harika oteller, deniz ve doğayla kucaklaşmak isterseniz sizin için Antalya‘nın 6 güzel köşesini derledik.  

1) Kemer

Kemer, Antalya’nın batısında; arkası orman, önü deniz bir güzellikler beldesi… Denize sıfır Kemer otelleri, her şey dahil otel konsepti sevdalılarının dikkatini çekerken Kemer içinde her bütçeye uygun otellerde de konaklamak mümkün. Hareketli gece hayatıyla eğlencesever tatilcileri ve genç kitleler de Kemer‘i tercih etmeyi sürdürüyor. 

Phaselis Antik Kenti, Tahtalı Dağı, Göynük Kanyonu ve Beldiği Mağarası Kemer‘de gezilebilecek başlıca yerler olarak gösterilebilir. 

Likya Yolu parkurlarının da geçtiği Kemer’de trekking, dalış ve su sporları yaygın olarak gerçekleştirilebilen bahar –  yaz sporları arasında gösteriliyor. 

2) Kaş

Antalya’nın en batısındaki ilçesi Kaş, her ne kadar şehir merkezine oldukça uzak olsa da yaz sevdalılarının kalbinden ırak kalmış değil. Kendine has tarzıyla ülkenin son yıllarda en önde gelen tatil merkezlerinden biri haline gelen Kaş, çok yıldızlı, her şey dahil otellerdense kendine has irili ufaklı butik otelleriyle ön plana çıkıyor. Renkli gece hayatıyla da dikkat çeken Kaş’ın deniz altındaki hazineleri, ilçeyi ülkenin dalış merkezlerinden biri haline getirmiş vaziyette.  

Dünyaca ünlü Kaputaş Plajı, Limanağzı Plajları, Kekova ve Simena Antik Kenti, Phellos Antik Kenti, Gömbe Yaylası, Kalkan, Saklıkent Kanyonu ve Yunanistan’ın en şirin ve ufak adalarından Meis, Kaş’a gelmişken ziyaret edebileceğiniz yerler arasında başı çekiyor. 

3) Adrasan

Kemer – Kaş arası hattın son yıllarda en hızlı şekilde yükselen değeri belki de Adrasan… Antalya şehir merkezinde yaklaşık 2 saatlik uzaklıkta bulunan AdrasanKumluca ilçesine bağlı bir tatil beldesi… Doğal güzelliklerinin halen bozulmadığı, butik otellerin ve pansiyonların ağırlıkta olduğu konaklama tercihleriyle karşımıza çıkan Adrasan, sakin ve huzurlu bir deniz tatili arayanların tercihi… 

Suluada, Gelidonya Feneri, KaraözOlimpos Antik Kenti,  Adrasan‘da gezilecek yerler denildiğinde ilk aklınıza gelen rotalar olarak karşınıza çıkıyor. Adrasan çevresindeki irili ufaklı koylar ve mağaralar da keşfedilmeyi bekliyor. 

4) Çıralı – Olimpos

Aynı plajı paylaşan, yan yana iki mevkii Çıralı ve Olimpos

Olimpos Antik Kenti‘nin arkasına kurulmuş olan irili ufaklı bungalowlar ve pansiyonlar, özellikle genç yaştaki doğa aşığı tatilcilerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Yabancı turistlerin de ilgisini çeken Olimpos, kendine has yaşam kültürü, ateş başı sohbetleri, barları ve yürüyüş rotalarıyla renkli bir tatil imkanı sunuyor. 

Çıralı ise yine otelleri ve bungalowları ile huzurlu bir tatil isteyenlerin başlıca seçimlerinden biri… Olimpos’a göre daha sessiz ve huzurlu bir ortam sunan Çıralı da Olimpos gibi Likya Yolu üzerinde duran bir yerleşim yeri. 

Yanartaş, Musa Dağı ve Olimpos Antik Kenti, gezilebilecek başlıca turistik alanlar olarak ön plana çıkıyor. 

5) Manavgat

Antalya’nın doğusunun en gözde tatil yerlerinden biri kuşkusuz Manavgat… Sahil şeridinde bol yıldızlı oteller ve tatil köyleriyle yerli ve yabancı turistin ilgisini çeken Manavgat, hizmet kalitesinin en yüksek seviyede tutulduğu yerlerden biri. 

Özellikle ilçe merkezinde uygun fiyatlı Manavgat otelleri ile de karşılaşmanız mümkün… 

Manavgat Şelalesi, Oymapınar Barajı, Side Antik Kenti, Titreyen Göl, Köprülü Kanyon; Manavgat çevresinde ziyaret edebileceğiniz yerler arasında gösteriliyor. 

6) Alanya

Antalya‘nın doğu ucunda, kendi başına bir kent belki de Alanya

Ülkenin en kalabalık ve gelişmiş tatil merkezlerinden biri olan Alanya, her ekonomiye tatil imkanı tanıyan farklı bir yapıya sahip. Beş yıldızlı lüks Alanya otelleri kadar şehir merkezinde bulabileceğiniz uygun fiyatlı işletmeler; şehrin canlı yapısını renklendiriyor. Yerli ziyaretçileri kadar yabancı turistlere de ev sahipliği yapan Alanya masmavi denizi, tarihi mekanları ve eğlenceli gece hayatıyla unutulmaz bir yaz tatili sunmayı sürdürüyor. 

Alanya‘yı ziyaret edenlerin Damlataş Mağarası, Dim Çayı, Alanya Kalesi, Kleopatra Plajı ve Kızıl Kule’yi ziyaret etmesi özellikle öneriliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.