Marmara, Nereye Gidelim

Ağva En İyi 10 Kahvaltı Mekanı

Ağva Nerede?

İstanbul’a oldukça yakın olup 97 km uzaklıktadır. Bu mesafeden dolayı da İstanbul ve çevresinden sıkça ziyaretçi ağırlamaktadır. Özellikle İstanbul’un kalabalığı uzaklaşıp, kafa dinlemek isteyen kişilerin ilk tercihi Ağva’dır. Peki bu kadar güzel bir yerde zaman geçirmek, kahvaltı keyfi yapmak isteyen kişiler nereleri tercih edebilir?

Ağva Kahvaltı Mekanları

Gerek doğası gerek verdiği huzur ile keşfedilmesi gereken bazı yerler vardır. Bu yerler listesinde ilk sıralarda yer alacak bir belde ise Ağva’dır.
Ağva İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Ağva ile ilgili bilinmesi gerekenler listesinin en başında konumu yer almaktadır. Ağva, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Her ne kadar Marmara sınırları içerisinde yer alsa da Karadeniz’e kıyısı olan Şile’ye bağlıdır. Göksu ve Yeşil çay derelerinin arasında bulunmakta olup, harika bir doğaya sahiptir.

Ağva kahvaltı mekanları listesi:

Robin’in Yuvası

Ağva’da kahvaltı denilince akla gelen ilk yerlerden birisi Robin’in Yuvası’dır. Hem restaurant hem de oteldir. Konumu itibariyle oldukça cezbedicidir. Nehir manzarası eşliğinde kahvaltı yapma imkânı sunan mekân, her öğün yemek seçeneği sunmaktadır. Fakat kahvaltı diğer öğünlerden bir asım öndedir. Kahvaltıda çay ve kahvenin sınırsız ikram olduğu ve fiyatlarının da bütçeye uygun olduğu manzaralı kahvaltı yapmak isteyen kişiler Robin’in Yuvası’nı tercih edebilir.

Şengül Çiftliği

Kurfallı mahallesinde bulunan Şengül Çiftliği, oldukça güzel bir kahvaltı mekânı seçeneğidir. Ağva’nın meşhur tabiatı içerisinde lezzetli bir sabah kahvaltısı yapmak isteyenler Şengül Çiftliği’ni tercih edebilir. Doyurucu bir serpme kahvaltı seçeneği sunan mekânda keyifli zamanlar geçirmek mümkün olacaktır.

Mola Gözleme Evi

Mola gözleme evi, Ağva’da kahvaltı yapılacak yerler listesinde kesinlikle bulunması gereken bir yerdir. İsminden de anlaşılabileceği gibi geleneksel bir lezzet olan gözlemenin en güzel halini Mola Gözleme Evi’nde yemek mümkündür. Patatesli, kaşarlı gibi oldukça fazla seçeneği olan mekân, Üvezli Köyü’ndedir.

Beyaz Ev Ağva Otel

Beyaz Ev Ağva Otel, gerek manzarası gerek ise lezzetleri ile meşhur bir oteldir. Çeşit çeşit reçellerin bulunduğu, zengin bir kahvaltı seçeneği sunmaktadır. Tam bir butik işletme tarzında olan mekânda geçirilen zamanları değerli kılacak güzelliktedir. Ağva’da kahvaltı yapmak isteyen kişiler Beyaz Ev Ağva Otel’i de seçenekleri arasına eklemelidir.

Tranquilla Nehir Evi

2020 yılında açılmış olmasına rağmen Ağva’nın en popüler mekânlarından birisidir. İsminden anlaşılacağı üzere nehri gören bir yerde konumlandırılmıştır. Şık ve rahat bir mekân olmakla birlikte, kahvaltısı meşhurdur. Dolu dolu serpme kahvaltısı ile ve organik ürünleri ile ziyaretçilerini ağırlamaktadır.

Wineport Lodge Restaurant

23 yıl gibi uzun bir süre önce kurulan işletmede esas konsept yöreselliktir. Hem kapalı hem de açık mekânda kahvaltı yapabilme imkânı sunmaktadır. Dere kenarı gibi güzel bir manzaraya sahip olan Wineport Lodge Restaurant, haftanın her günü konuklarını ağırlamaktadır. Omletten böreğe kadar zengin bir kahvaltı sunmaktadır. Ayrıca kahvaltı boyunca sınırsız çay imkânı da bulunmaktadır. Böyle güzel bir alternatifi Ağva’da zaman geçirecek kişiler değerlendirme listelerine ekleyebilirler.

Gizlibahçe

Sazgeyin Mevkii Köprüsü’nde bulunan Gizlibahçe için otantik bir mekân tabiri yanlış olmaz. Bulunduğu konumu son derece güzel olan Gizlibahçe’de tekne ile gezmek mümkündür. İşletmenin kendine ait teknesi mevcuttur. Hava koşullarına bağlı olarak turlar da düzenlenmektedir. Yeşillikler içinde kahvaltı yapmak isteyen kişiler Gizlibahçe’yi seçimlerine ekleyebilir.

Greenline Konuk Evi

Göksu deresinin girişinde bulunan Greenline Konuk Evi, Ağva’da kahvaltı yapılabilecek en güzel mekânlar arasında yer almaktadır. Nehre sıfır bir konumda olması Greenline Konuk Evi’ni ayrı bir yere koymaktadır. Fakat ziyaretçilerin bilmesi gereken bir durum var hafta sonu tercih edecek kişileri oldukça yoğunluk beklemektedir. Bu yüzden önceden planlama veya erken saatleri tercih etmeleri daha doğru olacaktır.

Ağva Masal Evi Cafe & Restaurant

Ağva Masal Evi Cafe & Restaurant, hayvan dostu bir mekân olarak bilinmektedir. Sevimli dostları ile keyifli bir kahvaltı geçirmek isteyen kişiler tercihini bu mekândan yana kullanabilir. Eşsiz manzarası ve zengin kahvaltısı ile ziyaretçilerine güzel bir gün geçirme imkânı sunmaktadır.

Darphane Restoranı

Ağva’da görülmesi gereken yerler içerisinde muhakkak olması gereken bir yerdir. Müthiş doğası ve harika manzarası ile ziyaretçilerini cezbeden mekânda köy kahvaltısı yapmak mümkündür. Ağva merkez mahallesinde bulunan Darphane Restoranı şehrin kalabalığından uzaklaşmak isteyen kişiler gönül rahatlığı ile tercih edebilir.

Ağva Kahvaltı Mekanları sonrasında öğleden sonra etkinliği için plan yapılabilir ve gezi rehberi için diğer yazılara göz atabilirsiniz: İstanbul Gezilecek Yerler Listesi, İstanbul Kahvaltı Mekanları, İstanbul Kamp Alanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.