Afrika

Afrika’da Seyahat Listenize Ekleyebileceğiniz En İyi 10 Gezi Rotası

Afrika’da ziyaret edilebilecek harika yerler olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. En sıcak kıta olmasına ve nispeten daha zayıf ekonomilere rağmen, Afrika’da ziyaret edilecek çok sayıda yer var. Afrika’da gezilecek en iyi on yer listemize göz atın ve seyahatinizi buna göre yapın.

 

Abu Simbel – Mısır

Abu Simbel‘de Mısır‘ın Sudan sınırına yakın iki büyük kayadır. Dünyaca ünlü tapınakları görmek için birçok turist Mısır’a geliyor. Bu iki tapınak bir dağın yamacına oyulmuş, kubbeli bir basketbol sahası gibi inşa edilmiş ve kubbenin altında bir bölümü taş küpler kaplıyor. Tapınak, 56 metrelik bir alana sahip salonlardan ve odalardan oluşmaktadır. Ebu Simbel, eski Mısır’ın en tanınmış anıtı olarak kabul edilir.

Kilimanjaro Dağı

Afrika da Kilimanjaro Dağı‘na tırmanmak, ömür boyu sürecek bir yolculuk gibidir. Kilimanjaro Dağı, üç volkanik koni ile dünyanın en yüksek bağımsız, karla kaplı ekvator dağıdır. Kilimanjaro, Tanzanya’daki 5,895 metre yüksekliği ile Kilimanjaro Milli Parkı’nın içinde yer almaktadır. Kilimanjaro Dağı, çok güzel bitki örtüsüne ve bol kuş yaşamı ve sahipliği yapar.

Zimbabve Sınırındaki Victoria Şelalesi – Zambiya

Victoria Şelalesi, Güney Afrika’da Zambiya ve Zimbabve arasında bulunan bir şelaledir. Zambiya’daki Victoria Şelalesi, dünyanın en büyük doğa harikalarından biridir ve dünyadaki en büyük düşüştür. Sadece Zambiya’da yapılan ATV’ler ve Balıkçılık ile seyahatinizin tadını çıkarabilirsiniz. Uzun süreli akarsu rafting gezileri çoğunlukla bu tarafta yapılır. Zambiya köylerinden herhangi birinde, ucuz hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Tahta oyulmuş hayvan figürleri ve bastonlar, taştan heykeller, çanak çömlek, el boyaması kumaşlar, patikler ve jasper ve malakitten yapılmış çok sayıda takı alabilirsiniz.

Büyük Piramitler – El Giza, Mısır

Giza‘nın büyük piramidi, Mısır‘ın El-Giza kentinde bulunan en eski piramittir. Giza piramitleri, üç piramidin en büyüğüdür ve hayatta kalan yalnızca Antik Dünya Harikasıdır. Modern dünyadaki en ünlü turistik yerlerdir. Piramidin her iki yanında 230 m. uzunluğunda, 137 m. yüksekliğinde ve her biri ortalama 2½  ton ağırlığında 2.300.000 taş bloktan oluşuyor. Piramit kesinlikle muazzamdır ve Dünyanın Yedi Harikasından biri olarak listelenmiştir.

Fish River Kanyonu – Namibya

Fish river’ın alt kısımlarında yer alan Fish River Kanyonu, Namibya‘nın güney kesimindeki en etkileyici doğal güzelliklerden biridir. 100 mil uzunluğundadır; Seeheim’den güneye, Namibya ile Güney Afrika arasındaki sınırı oluşturan Orange Nehri’ne kadar uzanır. Kanyon yabani atlar, dağ Zebrası ve Kudu (bir tür antilop) barındırır, ayrıca orada 60’ın üzerinde kuş türü bulunur.

Sossusvlei – Namib Çölü, Namibya

Namib Çölü, Güneybatı Angola, Namibya‘da yer almaktadır. Sossusvlei’deki devasa kırmızı kum tepeleri, Namibya’daki en popüler ve ziyaret edilen turistik cazibe merkezidir. Namib Çölü, dünyanın en eski çöllerinden biridir. Çölde inanılmaz çeşitlilikte yaban hayatı vardır.

Namib ziyaret yerleri: Kulala Çöl Evi, Kulala Çadır Kampı, Sossusvlei Vahşi Yaşam Kampı, Sossusvlei Dağ Evi, Wolwedans Dunes Orman Evi’ni ziyaret etmeyi unutmayın.

Masai Mara – Kenya

Masai Mara Ulusal Koruma Alanı, Kenya’nın güney-batısında yer almaktadır. Masai Mara, 1961’de kurulmuş tüm Afrika’daki en popüler rezervidir. Masai Mara’nın amacı, vahşi yaşamı avcılardan korumaktır. Masai Mara en iyi güzelliği ve bol yaban hayatı ile bilinir.

Cape Town – Güney Afrika

Cape Town, Güney Afrika‘nın en kalabalık ve ana şehridir. Cape ve çevresindeki muhteşem manzaranın tadını çıkarmanın en iyi yollarından biri Town’daki Masa Koyu, Camps Bay plajı ve Cape Town City’dir. Ayrıca Felix Unite Kurumsal Aktiviteler, Rose Lodge, Barron Charters, Golf Turları, Fantastic Racing vb.

Djenne – Mali

Djenne, Mali MS 800’de bulundu ve Afrika’nın en eski şehridir. Nijer Nehri Deltası’nda bir adada bulunuyor. Djenne Ulu Camii, Mali’nin Djenne kentindeki en büyük kerpiç bina olduğu için turistler için kendine has bir cazibeye sahiptir. Cami 1907 yılında inşa edilmiş ve birçok mimar tarafından yapılmıştır.

Krallar Vadisi – Mısır

 

Krallar Vadisi, Doğu Vadisi ve Batı Vadisi olarak 3 vadiden oluşan yerler Mısır’da bulunuyor. Yukarı Mısır’daki Krallar Vadisi, Tutankamun ve Ramses gibi mezarların çoğunu içerir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.